You are currently viewing Zalety tuji szmaragd

Zalety tuji szmaragd

Tuja jest obecnie powszechnie zaliczana do najbardziej popularnych odmian tej właśnie rośliny ogrodowej. Dostępna jest ona w kilku różniących się między sobą rodzajach o zupełnie różnych cechach, zaletach oraz właściwościach. Do tych najbardziej popularnych odmian tej rośliny bez wątpienia zaliczona może być tuja szmaragd.

Na tle wszystkich innych rodzajów wyróżnia się ona w szczególności bardzo atrakcyjnym wyglądem

tuja szmaragdDoskonale nadaje się ona, dzięki swoim właściwościom, jako główny element żywopłotu nieformowanego. Może być doskonałym wyborem również w przypadku sadzenia w kompozycjach. Od innych odmian tuji, ta wyróżnia się niezwykle intensywnym zielonym kolorem, który osiąga niemal barwę szmaragdową. Co więcej, ten atrakcyjny kolor łusek roślina ta jest w stanie zachowywać przez cały rok, bardzo atrakcyjnie prezentują się nawet zimą. Pokrój oraz zabarwienie igieł takiej tui powodują, że coraz częściej roślina wykorzystywana jest również do nasadzeń pojedynczych, jako tak zwany soliter. Jeżeli chodzi o tuję szmaragd szkółka leśna jest miejscem, gdzie zamówić ją można bez większych problemów. Uprawa opisywanej odmiany jest stosunkowo łatwa, co jest kolejną bardzo istotną zaletą.

piękna tujaRoślina nie wymaga przycinania oraz jest niemal w stu procentach mrozoodporna. Zalicza się ją powszechnie do grupy mrozoodpornych roślin 5A, przez co nie wymaga okrywania na zimę. Dodatkowo tuja szmaragd jest zaliczana do roślin, które rosną bardzo szybko osiągając po 10 latach uprawy wysokość do 2,5 metra. Maksymalną wysokością na którą może wyrosnąć ta roślina jest 8 metrów. Wysokość można ograniczyć, po prostu dbając o regularne jej przycinanie. Nie jest to jednak wymagane i nawet bez przycinania taka właśnie odmiana tuji osiąga zazwyczaj stożkowaty pokrój i rozrasta się bardzo regularnie, nie wymagając zupełnie żadnej pielęgnacji. Decydując się na stworzenie przy pomocy tych odmian tuji żywopłotu należy pamiętać jednak, że bardzo trudne jest stworzenie naturalnego płotu o jednolitej linii. Wyklucza to stożkowaty kształt opisywanych roślin.

W obecnym czasie zwraca się szczególny nacisk na wykorzystywanie atrakcyjnych roślin ogrodowych na przykład takich, jak tuje. Tą najbardziej atrakcyjną i najłatwiejszą w uprawie jest na przykład tuja szmaragd. Wyróżnia się ona przede wszystkim swoją unikalną, intensywnie zieloną, podchodzącą pod szmaragd barwą. Tuje szmaragd mają szereg różnych zastosowań, na przykład wykorzystywane są jako główny i bardzo ważny element żywopłotów ogrodowych.

Źródło informacji: www.drewek.pl

Dodaj komentarz