You are currently viewing Zalety ocieplania pianką PUR

Zalety ocieplania pianką PUR

Odpowiednia izolacja każdego budynku jest niezmiernie ważna. Chodzi nie tylko o budynki mieszkalne, ale i biurowe, przemysłowe, a nawet rolnicze. W końcu nikt nie chciałby pracować w pomieszczeniu w którym latem robi się sauna, a zimą chłodnia. Również wysokie i niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na zwierzęta hodowlane oraz na sprzęty i materiału przechowywane w budynku. Dlatego też niezmiernie ważna jest solidna izolacja termiczna.

Korzystny wybór ocieplenia

ocieplenie pianką purZdecydowanie najkorzystniejsza opcją jest tutaj fachowe ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie, czy innej miejscowości. Nawet najlepszy styropian czy wełna mineralna nie dadzą takiego efektu jak pianka poliuretanowa. Przede wszystkim jej główną zaletą jest sposób nakładania i konsystencja. Pianka, jak sama nazwa sugeruje, ma delikatną, puszystą strukturę. Jest lekka, wilgotna, nakładania jest metodą natryskową przy pomocy specjalnego pistoletu. Budowlaniec na plecach lub w dłoni trzyma pojemnik z pianką, od którego odchodzi długa rura zakończona pistoletem. Pianka jest nakładana równomiernie na całej ocieplanej powierzchni. Dzięki temu że pianka jest puszysta i elastyczna do dopasuje się do każdego kształtu. Wejdzie w szczeliny i zagłębienia, co jest ważne przy ocieplaniu poddaszy czy wnęk ściennych. Przy jej pomocy można ocieplić również owalne zbiorniki przemysłowe. To właśnie kolejna zaleta ocieplania pianką.

ocieplenie pianką purMożna ją wykorzystać do fundamentów, ścian i dachów. Dzięki temu raz zatrudnia się ekipę od ociepleń, która zajmuje się kompleksowo całym budynkiem. Równie dobrze pianką można ocieplać hale magazynowe, fabryki, stodoły, czy wspomniane już zbiorniki np. na wodę czy paliwo. Pianka jest lekka, więc nie obciąża konstrukcji. Nie spowoduje korozji stali, ani gnicia drewna. Dzięki temu to materiał bardzo uniwersalny. Również warto zaznaczyć, że pianka posiada właściwości izolujące pod względem akustyki. Zaizolowany pianką budynek będzie wygłuszony, co działa w dwie strony. Domownicy nie będą słyszeli gwaru ulicznego przebywając w domu, natomiast przechodnie nie będą narzekali na hałasy dobiegające ich z pobliskiej fabryki. Reasumując, wykonywanie izolacji budynków przy pomocy pianki poliuretanowej jest polecane przez profesjonalistów.

Dzięki niej można ocieplić w całości dowolny budynek, od domu do fabryki. Taka izolacja jest lekka, ale trwała, nie reaguje negatywnie z żadnym materiałem budowlanym, a do tego zapewnia izolację akustyczną. Z pewnością inwestycja w ocieplenie pianką PUR szybko się zwróci każdemu inwestorowi.

Dodaj komentarz