You are currently viewing Z jakich gatunków drewna polscy producenci wykonują dziś okna i drzwi?

Z jakich gatunków drewna polscy producenci wykonują dziś okna i drzwi?

Współcześnie coraz więcej osób powraca do popularnych niegdyś okien i drzwi drewnianych, które nie tylko mamią nas znacznie bardziej estetycznym i eleganckim wyglądem, ale również ogromem praktycznych cech, których na próżno szukać w standardowych, znacznie mniej wytrzymałych ramach plastikowych.

Okna z drewna sosnowego

producent okien i drzwi drewnianychUdowodniono bowiem, że naturalne drewno znacznie lepiej przepuszcza powietrze, co zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń oraz chroni naszą przestrzeń przed destrukcyjnym nadmiarem wilgoci mogącym prowadzić m.in. do rozwoju szkodliwej pleśni czy grzybów. Przy wyborze drewnianych okien i drzwi należy jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj drewna, z których owe przedmioty zostaną wykonane. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy gatunek drewna posiada odpowiednie właściwości. Idealny surowiec dedykowany produkcji drzwi i okien powinien być więc przede wszystkim odpowiednio twardy i wytrzymały. Odpowiednio zaimpregnowane drewno musi być również wodoodporne. Musimy bowiem liczyć się z tym, że zewnętrzna powierzchnia okien i drzwi wejściowych będzie nieustannie narażona na kontakt z wilgocią za pośrednictwem warunków pogodowych, które jak wiadomo potrafią być w Polsce bardzo kapryśne, a wręcz nieprzewidywalne.

producent okien i drzwi drewnianychZ tego też powodu producent okien drzwi drewnianych zdecydowanie najczęściej wykonuje swe produkty z solidnego drewna sosnowego, które powszechnie stosowane jest dziś na terenie całej Europy. Fakt, iż surowiec ten jest ogólnodostępny korzystnie wpływa również na jego cenę. Okna i drzwi wykonane z drewna sosnowego są więc relatywnie najtańsze, na ich zakup mogą pozwolić więc sobie również osoby posiadające bardzo ograniczony budżet. Coraz większą popularnością zaczyna powoli cieszyć się również nieco droższe drewno świerkowe, które posiada jeszcze lepsze właściwości termoizolacyjne od sosny. Bardzo dużą odporność na warunki atmosferyczne wykazuje również niepozorny modrzew, który zachowa piękny wygląd na długie lata. Na samym końcu należy zaznaczyć, iż za najdroższe, ale i zarazem najbardziej wytrzymałe drewno z którego wykonuje się dziś okna i drzwi jest niewątpliwie drewno dębowe. Surowie ten jest bowiem niezwykle gruby, twardy oraz wytrzymały na wszelkie potencjalne uszkodzenia mechaniczne czy warunki pogodowe.

Dobrze zaimpregnowane drewno dębowe posłuży nam zdecydowanie najdłużej – powierzchnia materiału będzie również odporna na wszelkiego rodzaju odbarwienia, ukruszenia oraz zarysowania. Klasyczne drewno dębowe posiada ponadto bardzo estetyczny, elegancki wygląd, który nada każdej przestrzeni niesamowitego, luksusowego wręcz klimatu.

Dodaj komentarz