You are currently viewing Wszystkie zalety trawy syntetycznej

Wszystkie zalety trawy syntetycznej

Każdy właściciel domu marzy o tym, by mieć piękny ogród. Niestety, nie każdy ma czas się nim zajmować i o niego dbać. Niepodlewana trawa zżółknie, kwiaty zarosną chwastami, a drzewa zostaną zaatakowane przez szkodniki. Zdecydowanie o teren zielony wokół domu trzeba bardzo dbać, jeśli ma on sale wyglądać atrakcyjnie. Zamiast wymagających częstego cięcia drzewek można posadzić krzaki iglaste. Kwiaty wieloroczne, odporne na ataki szkodników, będą lepsze niż liche kwiatki jednoroczne.

Praktyczna i estetyczna trawa syntetyczna

 trawa syntetycznaCo jednak z trawnikiem? Trzeba go często kosić, podlewać (szczególnie w czasie upałów), a do tego przydaje się też nawożenie i wertykulacja. Czy da się jakoś zastąpić trawę w nasionach lub z rolki? Ciekawym rozwiązaniem będzie wytrzymała trawa syntetyczna. Dobrej jakości sztuczna trawa do złudzenia będzie przypominała tę naturalną. Trawa dostępna jest w różnych gęstościach i kolorach, więc można mieć gęstą, szmaragdową trawę, jak i rzadszą, jaśniejszą. Można ją dopasować do otoczenia, co na pewno jest jej zaletą. Ponadto, nie wymaga ona konserwacji. Opady atmosferyczne naturalnie ją oczyszczą, a liście, szyszki, czy inne większe rzeczy można z niej usunąć ręcznie. Nie podlewa się jej, nie kosi i nie nawozi. Nawet po wielu latach będzie stale wyglądała tak dobrze jak na początku. To opcja idealna dla osób, które chcą mieć piękny trawnik, ale nie mają kiedy się nim zająć. Dodatkowo trawa sztuczna pozwala na oszczędność pieniędzy.

 trawa syntetycznaDobry nawóz sporo kosztuje, kosiarka pobiera prąd lub benzynę, trzeba doliczyć koszty wody. Na samo utrzymanie trawnika można przez kilka lat wydać fortunę, a zakup sztucznej trawy jest jednorazowy. Brak koszenia to brak poboru prądu i brak spalin, zatem trawa jest bardzo ekologiczna. Jakie jeszcze zalety ma trawa syntetyczna? Na pewno warto wspomnieć o tym, że jest to produkt bezpieczny i ekologiczny. Trawa nie ma wpływu na inne rośliny w ogrodzie, zwierzaki domowe mogą po niej swobodnie biegać. Trawa jest nieszkodliwa dla środowiska, nie pali się i nie topi. Warto zaznaczyć, że dobrej jakości trawa sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie, balkonie, czy we wnętrzach jako wykładzina. Można ją docinać na wymiar.

Reasumując, sztuczna trawa jest wytrzymała, ekologiczna, bezpieczna i niepalna. Pozwala na oszczędności finansowe, jak i na oszczędność czasu, ponieważ nie marnuje się go na koszenie, podlewanie, nawożenie. Na pewno warto jest rozważyć zakup sztucznej trawy do ogrodu, szczególnie od sprawdzonego producenta dającego dlugą gwarancję na swoje produkty.

Dodaj komentarz