Właściwa eksploatacja basenu

Korzystanie z basenu bardzo ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pływanie bardzo korzystnie wpływa na kręgosłup, przynosząc ulgę zwłaszcza osobom wykonującym pracę siedzącą przy biurku, rozciąga całe ciało, poprawia kondycję, a także uspokaja i pozwala się odstresować.

Regulator pH z dobrego sklepu

ph do basenuDzięki coraz popularniejszym i tańszym w wykonaniu basenom budowanym koło domu, możemy korzystać z dobrodziejstw które nam oferują, w każdym wybranym momencie. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto korzystać z basenów publicznych, które są znacznie większe i oferują z reguły również inne atrakcje, jak na przykład sauny i hydromasaże. Pływanie to jeden z najbardziej zdrowych i nie mających negatywnych konsekwencji dla naszego ciała sportów oraz doskonały sposób na pozbycie się codziennego stresu, czy zrelaksowanie się po pracy. Woda jednak wysusza skórę, co może być przyczyną nieprzyjemnych podrażnień naskórka i swędzenia. Warto więc natłuścić skórę tuż po zażytej kąpieli odpowiednim środkiem dermatologicznym, na przykład mleczkiem lub kremem nawilżającym o odpowiednim dla naszej skóry odczynniku ph, czyli poziomie jej kwasowości i zasadowości. Woda w basenie również powinna mieć odpowiednią wartość ph, która powinna oscylować pomiędzy wartościami 7,0 ph i 7,6 ph, przy czym wartości zbliżone do 7,0 są bardziej kwasowe, a w okolicach 7,6 mają odczyn zasadowy.

ph do basenuAby osiągnąć pożądaną wartość odczynu wody, przydatny jest regulator ph do basenu dostępny w specjalistycznych sklepach. Ma on decydujące znaczenie dla higieny wodnych kąpieli oraz częstotliwości z jaką woda w basenie będzie musiała być zmieniana. Wartość ph wody ma również wpływ na rozwój bakterii i glonów, gdzie zbyt zasadowy odczyn wody sprzyja ich rozwojowi, co jest niebezpieczne dla zdrowia i wymaga częstszej zmiany wody w zbiorniku. Zbyt niska wartość ph wody, czyli posiadającej odczyn kwasowy, może powodować korozję metalowych elementów konstrukcji i tym samym ich szybszego zużycia, co może się wiązać z koniecznością remontu basenu lub wymiany jego poszczególnych elementów. Zbyt wysoka wartość ph wody obniża również skuteczność działania środków bakteriobójczych, co wiąże się z potrzebą zastosowania większej ilości chloru lub innego środka bakteriobójczego.

Korzystanie z regulatora ph do wody w basenie jest więc nieodzowne, tak w trosce o skórę kąpiących się, jak i właściwej eksploatacji basenu. Nieumiejętna pielęgnacja basenu może skutkować jego przedwczesnym zniszczeniem, m.in. korozją, i narazić na poważne i niepotrzebne koszta.

Dodaj komentarz