You are currently viewing Unikalne i wyjątkowe sufity z PCV

Unikalne i wyjątkowe sufity z PCV

Coraz większą popularnością cieszą się sufity napinane, które wytwarza się z foli PCV. Może ona przybierać przeróżne faktury oraz kolory – dużą popularnością cieszą się między innymi materiały z połyskiem, matowe, satynowe czy transparentne. Tak szeroki wybór materiałów sprawia, że dzięki zastosowaniu tej technologii można uzyskać praktycznie dowolny efekt wykończenia wnętrz, co jest bardzo doceniane przez projektantów wnętrz.

Sufity z grafikami

sufity z nadrukiemCzęsto, wchodząc do pomieszczenia, możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że nad naszymi głowami rozciąga się foli a PCV. Ze względu na to, że folie PCV dają duże możliwości pod kątem zmiany ich struktury czy modyfikacji barw, producenci tego rodzaju rozwiązań często oferują znacznie więcej niż klasyczne, jednokolorowe sufity. Większość ludzi marzyła kiedykolwiek o tym, aby nad ich głowami rozciągało się błękitne niebo lub gwiazdy – a dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom w łatwy sposób można osiągnąć właśnie taki efekt. Jak to możliwe? Na tworzywie stosowanym do produkcji folii do napinania można wykonać właściwie dowolny nadruk – kwiaty, niebo, logo firmy czy kolorowa grafika do pokoju dziecięcego. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, dlatego wiele osób korzysta właśnie z tego rozwiązania. Dzięki dodatkowemu oświetleniu, znajdującemu się nad folią, można dodatkowo wyeksponować grafikę.

sufity z nadrukiemTakie rozwiązanie pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych, ciekawszych, a nawet bardziej ekskluzywnych efektów. Dodatkowym atutem jest tutaj fakt, że poszczególne płaty materiału nie są ze sobą łączone na styk podczas montażu. Zamiast tego stosuje się proces spawania tworzywa – wykonywany jest podczas procesu produkcji na maszynach stacjonarnych i zapewnia bardzo trwałe łączenie poszczególnych płatów materiału. Takie rozwiązanie sprawia, że sufity z nadrukiem na zamówienie posiadają jednolitą powierzchnię i można na niej umieścić nawet znacznej wielkości grafikę. Unikalne konstrukcje PCV sprawdzą się nie tylko w biurach, ale również w prywatnej przestrzeni. Dzięki temu, że są one odporne na wodę, można je stosować nie tylko w salonach, ale również kuchniach czy łazienkach.

Jeżeli komuś zależy na jeszcze ciekawszym rozwiązaniu niż unikalne systemy z własnym nadrukiem, może sięgnąć po wyjątkową propozycję producentów – podwieszane sufity z efektem lustra. Z pewnością jest to system, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnych przestrzeniach. Uzyskana poprzez rozciągnięcie tworzywa powierzchnia jest wyjątkowo gładka, przez co prezentuje się praktycznie w taki sposób, jak tradycyjne lustra.

Dodaj komentarz