You are currently viewing Szerokie zastosowanie poliwęglanu komorowego

Szerokie zastosowanie poliwęglanu komorowego

Minimalizm jest trendem, który zdominował współczesne budownictwo – prostota jest siłą, co uzasadnione jest pod wieloma względami. Przede wszystkim wykonane w minimalistycznym stylu budynki prezentują się wyjątkowo estetycznie. Nie wymagają ponadto skomplikowanej konserwacji jak – przykładowo – inspirowane dawnymi stylami budowle neogotyckie.

Dobrze obrobiony poliwęglan

poliwęglan komorowyPłaska powierzchnia nowoczesnych wieżowców pomaga też po prostu w utrzymaniu ich w czystości. Z wymienionych zalet wynika kolejna, najważniejsza – oszczędność. Wykorzystanie jednorodnych i nieskomplikowanych w swej strukturze materiałów jest o wiele tańsze niż kupno różnorodnych surowców do budowy jednego obiektu. Bardzo często można współcześnie spotkać szklane budynki, które prezentują się wyjątkowo nowocześnie. Jednak szkło jest drogim materiałem, dlatego zastępuje się je dziś nierzadko płytami poliwęglanowymi pozyskiwanymi metodą ekstruzji z granulatu poliwęglanowego – w ten sposób uzyskuje się surowiec wykazujący się wysoką termoplastycznością, przezroczystością oraz wytrzymałością. Co bardzo ważne, ten rodzaj materiału nadaje się do wykorzystania go dosłownie w każdym typie budynków, dlatego stosuje się go bardzo często zarówno jako wykończenie wnętrz, jak i materiał elewacyjny.

poliwęglan komorowyPrezentuje się wyjątkowo dobrze, przy czym charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością niż szkło przewyższającą je nawet dwustukrotnie. Tworzywo bardzo łatwo poddaje się obróbce, dzięki czemu bardzo chętnie wykorzystuje się je do uzyskiwania ciekawych, charakterystycznych dla stylu minimalistycznego, geometrycznych kształtów. Tak zwany poliwęglan komorowy producent obrabia zgodnie z zamówieniem klienta. Można go spotkać na ścianach oraz dachach współczesnych budynków, a także jako element dekoracyjny wielu kondygnacji. Ze względu na jego wytrzymałość bardzo często pokrywa on – zamiast szkła – górną część ogromnych galerii handlowych. Dla porównania można wspomnieć, że wykonane z płyt poliwęglanowych ściany budynków odporne są na uderzenia kamieniem – to z jednej strony zwiększenie bezpieczeństwa, z drugiej, trwałość na długie lata.

Tworzywo to wykazuje się ponadto właściwościami termoizolacyjnymi, dużą sztywnością po obróbce, wysoką przepuszczalnością światła oraz niewielkim ciężarem, dzięki czemu jest stanowi doskonały wręcz materiał budowlany. Wszystkie te cechy tego surowca sprawiły, że jest on uważany za najczęściej używany polimer spośród wszystkich tworzyw sztucznych. Wystarczy przespacerować się po mieście, żeby zobaczyć, jak często jest wykorzystywany.

Dodaj komentarz