You are currently viewing Szafy wnękowe do każdego pomieszczenia

Szafy wnękowe do każdego pomieszczenia

Szafy wnękowe to idealne rozwiązanie dla niedużych pomieszczeń, w których nie możemy sobie pozwolić na solidną, pojemną szafę. Za wnękę posłużyć może nam niemal każda mniejsza przestrzeń. Świetnie nada się do tego obszar pod schodami lub na poddaszu.

Jak zaaranżować szafę wnękową?

ubrania Wiele osób dąży do maksymalnego zapełnienia dostępnego w domu miejsca i montuje szafę wnękową nawet w ciasnych korytarzach. Dzięki temu nie marnujemy przestrzeni. Zabudowa tego typu jest bowiem całkowicie elastyczna i uniwersalna pod względem dopasowania do warunków naszych wnętrz. Może być większa lub mniejsza, bardziej lub mniej pojemna. Mamy absolutną dowolność, jeśli chodzi o rozplanowanie jej wnętrza. Potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na marynarki, koszule i kurtki? Idealnym rozwiązaniem będzie zamontowanie w szafie drążka na wieszaki. Nie mamy już, gdzie przechowywać T-shirtów, spodni i bielizny? We wnęce świetnie sprawdzą się więc rzędy półek różnej wielkości, które pomieszczą naszą odzież. Ubrania to jednak nie wszystko. Przy odpowiednim projekcie i dobraniu właściwych wymiarów, zostanie nam również miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy kosz na bieliznę. Wszystko zależy od naszych potrzeb i dostępnej przestrzeni.

szafaDobry i rzetelny fachowiec doradzi nam i pomoże podjąć właściwą decyzję. Sumiennych i solidnych specjalistów w montażu elementów tego typu nie brakuje. Zarówno w tych największych, jak i mniejszych miastach Polski znajdziemy godnych polecenia speców znających się na montażu takiej zabudowy, jaką jest szafa wnękowa Zamość i wszelkie inne miasta rozsiane po województwach naszego kraju posiadają dobre punkty usługowe. Wystarczy tylko poszukać w internecie. Jako że wnęki urządzane są zazwyczaj w tych mniejszych przestrzeniach naszych domów, eksperci polecają montaż drzwi przesuwnych, gdyż jest to oszczędność miejsca. W niektórych przypadkach może się to nawet okazać jedynym rozwiązaniem. Opcjonalnie drzwi można wyposażyć w lustra, które będą stanowiły świetną dekorację oraz każdorazowo pomogą w dobraniu właściwej kreacji na wszelkie wyjścia. Decydując się na drzwi lustrzane, należy jednak pamiętać, że zwiększy się wówczas ich ciężar. Dlatego musimy mieć na uwadze, że niezbędny będzie wówczas odpowiednio wytrzymały system szynowy.

Szafy wnękowe to przede wszystkim czysta ekonomia i oszczędność miejsca. Umożliwia pomysłowe i całościowe wykorzystanie dostępnego miejsca. Ciasna przestrzeń to dziś żadna wymówka. Wystarczą tylko właściwe pomiary, odpowiednio dobrane miejsce i konkretny pomysł na wykorzystanie szafy. To niezwykle przydatny dodatek do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz