You are currently viewing Różne rodzaje ogrodzeń

Różne rodzaje ogrodzeń

Większość osób po zakupie działki na budowę domu od razu chce ją ogrodzić. W ten sposób daje do zrozumienia, że teren do kogoś należy, a nie upoważnione osoby nie powinny tam wchodzić, nawet jeśli na posesji jeszcze niczego nie ma. Ogrodzenie poprawia bezpieczeństwo, dokładnie zaznacza kształt działki, a do tego może być także ozdobą.

Solidne ogrodzenia na działkę

ogrodzeniaWszystko zależy od tego, jakie ogrodzenia wybierzemy. Na czas trwającej budowy często wybierane są ogrodzenia tymczasowe. Mają one postać drucianej siatki z bardzo dużymi oczkami, takie jak przy siatce leśnej. Takie ogrodzenie jest ,,miękkie”, nie jest stabilne, trzeba je zamontować na słupkach ogrodzeniowych. Zdecydowanie nie zatrzyma ono złodzieja, chodzi raczej o to, by zaznaczyć teren. Takie ogrodzenie jest tanie, łatwe w montażu, a po budowie można je wyrzucić lub odsprzedać. Jeśli interesują nas jednak solidne ogrodzenia w Krakowie to warto zwrócić uwagę na ogrodzenia metalowe. Wyróżnia się przede wszystkim ogrodzenia panelowe oraz ogrodzenia kute. Te pierwsze są bardzo łatwe w montażu. Jak sama nazwa wskazuje składają się z paneli, które montuje się na podmurówce. Są one równe, stabilne, odporne na uszkodzenia. Ogrodzenia kute są droższe, ale są to najtrwalsze ogrodzenia na rynku, w dodatku najbardziej atrakcyjne.

ogrodzeniaKowale mogą wykuć nam fantazyjne ogrodzenie z motywami roślinnymi, czy geometrycznymi, jakiego nie będzie miał nikt inny. Ogrodzenia metalowe są zwykle tez nierdzewne i niewymagające konserwacji. Wyjątkiem jest siatka ogrodzeniowa. Ona niestety często rdzewieje i się odkształca. Przypomina siatkę tymczasową tylko że oczka ma mniejsze. Montaż przebiega tak samo. To opcja budżetowa, dla niewymagających. Warto jest rozważyć także ogrodzenia betonowe. Świetnie sprawdzą się przy ruchliwych ulicach. Zapewniają pełną prywatność, bezpieczeństwo, a dodatkowo ,,zablokują” nieco hałas uliczny. Są także bardzo trwałe, szczególnie jak zabezpieczy się je przed działaniem wody. Ich największa wadą jest niski poziom estetyczny. Nawet jeśli na górze ogrodzenie będzie mieć ażurowy wzorek, czy jakieś tłoczenia to jednak całość nie wygląda tak dobrze jak np. wspomniane ogrodzenia panelowe.

Warto również rozważyć zakup ogrodzeń z drewna. Takie ogrodzenie będzie pasowało do domów wiejskich, rustykalnych, czy góralskich. Sztachety można stawiać gęsto w pionie, nawet tak by nie było żadnych prześwitów, jak również można użyć trzech dużych kawałków drewna położonych poziomo i przymocowanych do słupków (z drewna lub z metalu). Takie ekologiczne ogrodzenia wyglądają wspaniale, choć ich wadą jest konieczność konserwacji.

Dodaj komentarz