You are currently viewing Rolety elektryczne – sterowanie kablowe a radiowe

Rolety elektryczne – sterowanie kablowe a radiowe

W dobie dzisiejszej technologii obsługa rolet elektrycznych jest teraz tak wygodna, jak nigdy dotąd. Producenci oferują nam mnogość rozwiązań i szereg możliwości, które sprawią, że sterowanie osłonami będzie nas kosztowało minimum wysiłku i czasu. Zarówno technika montażu rolety, sposób instalacji mechanizmu sterującego, jak i wszelkie funkcje usprawniające obsługę gwarantują satysfakcję z posiadania tej praktycznej przydatnej osłony. Jakie możliwości oferuje roleta elektryczna?

Wygodne sterowanie roletami elektrycznymi

roleta w okniePrzede wszystkim wybór pomiędzy sterowaniem kablowym za pomocą przełącznika lub radiowo przy użyciu pilota. Bez względu na to, który z dostępnych wariantów wybierzemy, możemy być pewni, że polskie firmy zajmujące się sprzedażą i montażem tego typu osłon wyposażą nasz dom we wszelkie niezbędne elementy instalacyjne, jakich wymagają elektryczne rolety Warszawa, Poznań czy Gdańsk to te ośrodki miejskie, w których znajdziemy mnóstwo godnych polecenia fachowców świadczących usługi tego typu. Jeśli chodzi o to pierwsze rozwiązanie, należy wiedzieć, że do dyspozycji mamy kilka rodzajów paneli sterujących, spośród których możemy wybrać najwygodniejszy dla nas. Producenci oferują na przykład klasyczny przełącznik z dwoma przyciskami, identyczny, jak ten do obsługi światła lub panel kołowy z pokrętłem do sterowania roletą. Jeden przełącznik odpowiada jednej rolecie. Ogromną zaletą tego typu instalacji jest to, że rolety możemy podłączyć do rozmaitych sterowników i systemów obsługi typu smart dom. Instalacja przewodowa jest więc świetnym punktem wyjścia dla bardziej złożonych opcji. Umożliwia zarówno sterowanie centralne, radiowe, jak i z pozycji telefonu.

Roleta zewnętrznaTo, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zależy od sterownika, jakiego zechcemy użyć. Decydując się na mechanizm kablowy, koniecznie pamiętajmy, by zakupić taki, który będzie wyposażony w system wykrywania przemarznięć. Taki okaże się bowiem najbardziej wydajny. Znacznie wygodniejszy, bo umożliwiający sterowanie roletami z każdego miejsca domu, jest system radiowy, obsługiwany za pomocą pilota, który możemy zawiesić na ścianie na specjalnym statywie, by był on zawsze w określonym miejscu. Do naszej dyspozycji oddawane są zarówno piloty jednokanałowe, do sterowania pojedynczą roletą, jak i wielokanałowe, dzięki którym możemy poruszać nawet kilkunastoma osłonami indywidualnie. Z kolei opcja sterowania centralnego pozwala na tworzenie grup rolet obsługiwanych na poszczególnych kanałach pilota. System radiowy umożliwia również ustawienie odpowiedniej godziny, w jakiej poszczególne osłony mają się podnosić i opuszczać.

Każde z wyżej opisanych rozwiązań ma swoje własne zalety i unikalne cechy, które idealnie dopasują się do naszych potrzeb. Wybierając najwłaściwsze dla nas, miejmy na uwadze wielkość naszego domu oraz ilość i wielkość okien. Nie mniej ważna jest jednak nasza wygoda.

Dodaj komentarz