You are currently viewing Rodzaje szafek kuchennych

Rodzaje szafek kuchennych

Kuchnia jest z pewnością najważniejszym pomieszczeniem w domu. To w niej wszyscy domownicy spotykają się codziennie by zjeść śniadanie, obiad i kolacje. W związku z tym jej wyposażanie jest bardzo ważne. Nie może ono sprawiać problemów przy szykowaniu posiłków, a musi ułatwiać cały proces. Oczywiście każda kuchnia jest inna, dlatego trzeba dobierać do nich różne meble.

Meble wiszące i stojące

meble kuchenneSzafki, w których przechowuje się wszystkie sprzęty, garnki, talerze, czy sztućce powinny być dobrane odpowiednio do nich. Tak by nie było problemu z ich wyjmowaniem, przekładaniem, czy wkładaniem. W związku z tym wszystkie powinny być wybierane tak, by były, jak najbardziej funkcjonalne, biorąc pod uwagę również swój gust i oczekiwania. Na rynku wyróżnia się szafki stojące oraz wiszące. Pierwsze z nich obecne się z pewnością w każdej kuchni i pokrywane są blatem, na którym wykonuje się większość prac. Wśród nich znajdują się takie, których drzwiczki otwierają się na boki lub są przesuwane. Ich dodatkowym wyposażaniem są zazwyczaj szuflady, w których umieszcza się wspomniane sztućce. Sposób, w jaki się otwierają, jest bardzo ważny, ze względu na miejsce, jakie mamy dostępne w danym pomieszczeniu. Przy ich wyborze warto skupić się na elementach narożnych, które idealnie sprawdzą się przy aneksach kuchennych, ponieważ zawierają bardzo dużo miejsca.

meble kuchenneOczywiście oprócz samego zagospodarowania przestrzeni, warto skupić się na ich frontach, które dobiera się odpowiednio do klimatu całego pomieszczenia. Z kolei wiszące meble kuchenne pozwalają na wykorzystanie wolnych przestrzeni na ścianach. Wśród nich wyróżnić można te klasyczne, które są jedno, bądź dwudrzwiowe, ale również te uchylne, które zyskują coraz większą popularność. Otwiera się je po prostu przez uniesienie do góry, co może ułatwić rozmieszczenie wszystkich szafek na ścianach. Oczywiście tak jak w poprzednim rodzaju, tutaj także dostępne są modele narożne i zakończeniowe. Przy wyborze odpowiedniego umeblowana liczy się przede wszystkim ten materiał, który pasuje do wystroju wnętrza, a także jest praktyczny. Nie wolno zapominać również, że fronty mogą być przeszklone, czy udekorowane indywidualnie przez właścicieli mieszkania.

Wszystko zależy od odpowiedniej koncepcji. Decydując się na nowe meble kuchenne, bądź kupując je do nowego domu, należy pamiętać, że nawet jeśli nie znajdziemy wymarzonego modelu, zawsze jest możliwość zamówienia ich na wymiar. Wystarczy zatrudnić do tego tylko odpowiednią firmę i zatwierdzić projekt, który przygotuje, oczywiście po uprzedniej konsultacji.

Dodaj komentarz