You are currently viewing Rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie

Rodzaje podnośników koszowych i ich zastosowanie

W wielu przypadkach podnośnik koszowy można zauważyć na placach budowy, choć nie jest to jedyne miejsce, w którym to urządzenia sprawdzi się doskonale. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu podnośników, zarówno przedsiębiorstwa, instytucje, jak i osoby prywatne wykorzystują je do przeróżnych zadań. Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest jednak taki prosty, gdyż ze względu na budowę oraz przeznaczenie sprzętu, osoba zainteresowana będzie musiała zdecydować się na inny model.

Podnośniki koszowe na wynajem

podnośniki koszowe Biorąc pod uwagę zadania, jakie będzie trzeba wykonać przy użyciu podnośników, można podzielić je aż na 6 grup. Są to podnośniki samojezdne, samochodowe, nożycowe, teleskopowe, a także podnośniki na przyczepie lub na gąsienicach. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, mają własny napęd, przez co mogą samodzielnie się poruszać. Jest to urządzenie uniwersalne, które można zastosować nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynków. Podnośnik samochodowy sprawdzi się natomiast w momencie, kiedy pracę trzeba będzie wykonać znacznie dalej i konieczny będzie przewóz sprzętu na podwoziu samochodu ciężarowego. Alternatywą dla tego rozwiązania są podnośniki montowane na przyczepach. W przypadku podnośników koszowych nożycowych oba ramiona krzyżują się, przez co zapewniają maksymalną stabilność pracy na sporych wysokościach.

podnośniki koszowe Podnośniki teleskopowe należą do jednych z popularniejszych, gdyż ich ramię wysuwa się, co pozwala na wykonywanie swobodnych prac nawet na bardzo wysokich budynkach, przez co z łatwością dopasowuje się ramiona do realizowanego zlecenia. Ostatni z wymienionych podnośnik na gąsienicach to nic innego jak pojazd, który osadzony jest na napędzie gąsienicowym, przez co idealnie sprawdzi się w terenie. Niewielka waga i gabaryty sprzętu sprawiają, że tego typu podnośnik nada się również idealnie do wnętrz. Pracą urządzenia steruje się drogą radiową. Wszystkie z wymienionych sprzętów można wynająć – proponowane są, chociażby wytrzymałe podnośniki koszowe w Trójmieście. Przy ich pomocy żadna praca na wysokości nie stanowi problemu. Firmy realizujące prace alpinistyczne koniecznie muszą zaopatrzyć się w podnośniki koszowe. Są one podstawą wykonywania pracy w sposób bezpieczny, szybki i skuteczny.

Natomiast osoby prywatne, które chcą zamontować dowolną konstrukcję na budynku, wyremontować elewację, oczyścić dach ze śniegu bądź wypielęgnować drzewa, powinny skorzystać z usług fachowców, posiadających na swoim wyposażeniu podnośniki. Tym sposobem zaoszczędzi się sporo czasu i zadba o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz