You are currently viewing Rodzaje karniszy – ścienne i sufitowe

Rodzaje karniszy – ścienne i sufitowe

Karnisze wbrew pozorom mają znaczący wpływ na wygląd pomieszczenia. Dopasowanie odpowiedniego produktu do stylu wnętrza skutecznie przyciągnie uwagę odwiedzających. Wśród gotowych wzorów i kolorów znalazło się mnóstwo dekoracji, z których każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Jednak na jaki rodzaj karniszy się zdecydować, sufitowe, czy ścienne?

Karnisz w nowoczesnej aranżacji

karnisze metalowe pojedynczeMiejsce mocowania karniszy zależne jest od odległości sufitu od okna. Jeśli ta jest zbyt duża, to karnisz przymocowany do sufitu może nie wyglądać tak dobrze, jak ten, który zostanie zamocowany na ścianie. Z reguły karnisze sufitowe są węższe i zajmują mniej miejsca od ściennych, a dodatkowo cieszą się popularnością z uwagi na wszechstronne zastosowanie. Wiele osób używa tego typu ozdób, aby odgrodzić pokój lub garderobę zasłoną. To kreatywny sposób stawiający przede wszystkim na oszczędność i niepowtarzalny wygląd pomieszczenia. Dzięki temu osoba kupująca zaoszczędza na montażu dodatkowych drzwi, a odwiedzający ją goście będą zaskoczeni zagospodarowanym pomieszczeniem. Zarówno w przypadku karniszy ściennych, jak i sufitowych można wyróżnić dwa główne typy – pojedyncze i podwójne. Drugie z nich są niezbędne, jeśli przy oknie oprócz firany ma zostać zamontowana również zasłona.

karnisze metalowe pojedynczeUniknie się w tej sposób sytuacji, w której chcąc przysłonić okno firaną, domownik będzie musiał całkowicie je zakryć zasłoną. Karnisze nie dzielą się tylko na sposób montażu, czy ilość rur. Wyróżnia je także materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej spotykane na rynku są karnisze metalowe, drewniane, a także szyny z aluminium lub tworzyw sztucznych. Ich dobór zależy od wnętrza mieszkania. Karnisze metalowe pojedyncze i podwójne świetnie wpasują się w nowoczesne aranżacje. W zależności od preferencji kupującego końcówka rury może zostać dowolnie ozdobiona. Producenci najczęściej podsuwają swoim klientom różne, gotowe pomysły pod postacią rzeźbionych listków, zdobionych kul, czy kryształów. Rodzaje karniszy dzielą się w zależności od sposobu montażu, materiału przeznaczonego na wykonanie oraz na ilość rur dołączonych do zestawów. Wybór właściwości produktów zależy od wystroju pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane.

Łatwodostępne karnisze pojedyncze i podwójne występują w każdym możliwym stylu i mogą być dodatkowo zdobione. Decydując się na kupno karnisza, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę jego późniejsze zastosowanie oraz sposób montażu, na jaki kupujący chce sobie pozwolić. Przed dokonaniem zakupu warto skonsultować się ze sprzedawcą, który z pewnością chętnie doradzi.

Zainteresowany? Zajrzyj na www.lazur24.pl

Dodaj komentarz