You are currently viewing Rodzaje grzejników łazienkowych

Rodzaje grzejników łazienkowych

Odpowiednie dopasowanie grzejników do pomieszczeń jest bardzo ważne. Obecnie dostępne są one w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na stosowanie ich w różnych stylach. Coraz częściej zatem wykorzystywane są nie tylko jako ogrzewanie, ale także element dekoracyjny. W każdym sklepie branżowym można znaleźć wiele tych urządzeń, które bardzo dobrze spełnią swoją funkcję.

Grzejniki do łazienki

grzejniki łazienkoweJednym z najważniejszych pomieszczeń, w których ciepło musi utrzymywać się niemal cały czas, jest łazienka. Spędza się w niej bardzo dużo czasu, biorąc prysznic, czy kąpiel, w związku z tym trzeba unikać niskich temperatur, żeby nie zachorować. Oczywiście nie jest to duże wnętrze, więc sam grzejnik również nie może mieć dużych wymiarów. Najczęściej jest on zaczepiany na ścianę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie blokuje miejsca na podłodze i bez problemu można na nim suszyć ręczniki, czy pranie. Urządzania te dzieli się na kilka rodzajów. Na rynku wyróżnia się grzejniki łazienkowe pionowe, które są elektryczne, wodne, a także wodno-elektryczne. Pierwsze z nich podłącza się do gniazdka z prądem. Idealnie sprawdzą się do ogrzania łazienki przed kąpielą. Z kolei drugie z nich podłączane są do centralnego ogrzewania. Dzięki temu mają dużą moc i bez problemu zastąpią tradycyjny kaloryfer.

grzejniki łazienkoweJednak trzeba pamiętać, że jeśli chce się ich użyć, trzeba włączyć cały system, który zapewnia ocieplenie w domu. W związku z tym dobrze korzysta się z nich szczególnie w sezonie grzewczym. Ostatnie z nich również podłączane są do instalacji domowej, jednak wyposażone są dodatkowo w grzałkę elektryczną. Pozwala to na korzystanie z nich przez cały rok. Mając tak duży wybór, bez problemu można dopasować grzejnik, który sprawdzi się w konkretnej łazience. Oprócz swoich podstawowych funkcji będzie mógł spełnić również wspomnianą wcześniej funkcję ozdobną i zapewnić pomieszczeniu modny wygląd. Urządzenia te wykonywane są głównie z miedzi lub aluminium, a także ze stali. Oczywiście najlepiej jest dopasowywać je do materiałów, z których wykonywana jest instalacja w całym domu. Ich wygląd również można dopasować do konkretnego wystroju. Zazwyczaj zbudowane są z dwóch stalowych kolektorów, które ułożone są pionowo. Pomiędzy nimi montuje się specjalne poziome rury, mogą być one płaskie lub zaokrąglone.

Jednak w ofercie niektórych producentów można również znaleźć grzejniki okrągłe i owalne, a także inne o bardziej nietypowych kształtach. Wybór odpowiedniego grzejnika nie jest łatwy. W związku z tym trzeba wziąć pod uwagę czynniki praktycznie, jak i estetyczne i rozważyć wszystkie możliwości. W ten sposób powinno zakupić się odpowiedni model, który będzie służył przez lata.

Dodaj komentarz