You are currently viewing Pręty kompozytowe do zbrojenia — cena i jakość

Pręty kompozytowe do zbrojenia — cena i jakość

Kompozyt to materiał, do którego przedstawiciele branży budowlanej podchodzą obecnie z dużym zaufaniem. Stanowi on coraz częściej część zbrojenia budynków. Dzięki swoim właściwościom i cenie wypiera on stalowe pręty z rynku. Wysoka jakość sprawia, że spełnia wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Pręty kompozytowe i stosunek ceny do jakości

Pręty kompozytoweKompozyt to mieszanina włókien różnego pochodzenia zatopiona w syntetycznej żywicy. Wykonywany jest z wykorzystaniem metody pultruzji, czyli nawijania materiału na szpule, a także zatapiania w żywicy. Dzięki temu te elementy budowalne wykazują szczególne właściwości fizyczne — przede wszystkim wytrzymałość na rozciąganie oraz liniowo-sprężyste zachowanie w całym zakresie nośności, dzięki czemu stosuje się je do budowy zbrojenia. Zbrojenie budynku ma na celu ochronę struktury przed pęknięciami i innymi zniszczeniami. Naprężenia betonu z czasem mogą prowadzić właśnie do powstawania takich szkód. Korozja i niszczenie obiektów były odpowiedzialne niegdyś za wiele katastrof budowlanych, dlatego tak ważne jest wykonanie odpowiedniego zbrojenia z najlepszych materiałów. Pręty kompozytowe są odporne na korozję, dzięki czemu wykonane z niego zbrojenie szczególnie często wykonuje się w budynkach, które zlokalizowane są w miejscach narażonych na działanie wilgoci.

Pręty kompozytowePonadto kompozyt wykazuje się małym przewodzeniem elektrycznym, elektrostatycznym i elektromagnetycznym, dlatego jego wykorzystanie daje gwarancję bezpieczeństwa. Za wykorzystaniem tego materiału przemawiają także koszty. Wystarczy sprawdzić na rynku najlepsze pręty kompozytowe cena za pojedyncze pręty jest często nawet dwukrotnie niższa, niż za te same elementy wykonane ze stali. Mają na to wpływ rekordowe ceny stali, które są obserwowane na rynku od czasu zakończenia pandemii SARS coV-2. Popyt na stal jest obecnie bardzo duży, co przyczynia się do spowolnienia dostaw. Stosowanie kompozytu z kolei może skutecznie obniżyć koszt związany z całą inwestycją budowlaną. Jest bardzo lekki i łatwy w obróbce, dzięki czemu można skutecznie obniżyć koszta związane z jego dostawą na miejsce. Jest łatwy w przewożeniu.

Pręty kompozytowe zwiększają żywotność danego zbrojenia, przez co obiekt może być znacznie rzadziej modernizowany, odchodzą więc ceny związane z przeglądem i remontami. Niesamowita jakość i właściwości kompozytu przekładają się na popularność jego zastosowania, a także pozwalają obniżyć koszty związane z tworzeniem zbrojenia. Innowacyjne materiały to stały element rozwoju i optymalizacji w branży budowlanej.

Dodaj komentarz