You are currently viewing Pranie dywaników w samochodzie

Pranie dywaników w samochodzie

Pranie dywanów, tapicerki czy też kanapy to rutynowa czynność, którą co jakiś czas należy przeprowadzić we wnętrzu posiadanego samochodu. Można to zrobić samodzielnie, używając do tego na przykład domowego odkurzacza lub korzystając z usług firm, profesjonalnie się tym zajmujących. Wszystko zależy od rodzaju oraz wielkości zabrudzeń, a także osobistych wymagań cz też oczekiwań kierowców.

Zalety zlecenia prania dywanów samochodowych fachowcom

pranie dywanówNiektóre etapy procesu czyszczenia dywanów nie mogą zaistnieć w przypadku samodzielnego ich prania. Pierwszą kwestią, o jakiej należy wspomnieć jest całkowita eliminacja roztoczy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących, możliwe jest kompletne usunięcie brudu, znajdującego się w środku oraz na spodzie dywanu, a nie tylko jego widocznej warstwy zwierzchniej. Profesjonalne pranie dywanów w Łodzi opiera się w głównej mierze na użyciu innowacyjnego sprzętu podciśnieniowego, który powoduje, iż z włókien dywanowych znikają niezwykle szkodliwe dla zdrowia alergeny. Niektóre pralnie posiadają również opcję ozonowania dywanów, w której głównym bohaterem jest właśnie ozon. Jest to ekologiczna oraz bezpieczna dezynfekcja bez używania agresywnych preparatów chemicznych. Neutralizuje ona wszystkie niepożądane zapachy w dywanie, pozostawiając go przy tym idealnie czystym.

pranie dywanówKolejnym zabiegiem, nieco rzadziej stosowanym podczas profesjonalnego oczyszczania dywanów samochodowych, jest ich impregnacja. Jest ona najczęściej wykorzystywana w przypadku dbania o dywaniki welurowe, które znacznie szybciej ulegają zabrudzeniu niż te gumowe. Zabieg ten polega na spryskaniu tkaniny odpowiednim środkiem do impregnacji, który następnie w nią wnika, a tym samym otacza każde włókno hydrofobową powłoką, dzięki czemu dywanik przez długi czas pozostaje czysty oraz suchy. Niekiedy specjalistyczne firmy do prania zarówno dywanów, jak i pozostałej tapicerki samochodowej używają do tego celu odkurzaczy piorących. Jest to metoda, która pozwala skutecznie oraz szybko usunąć, a także wypłukać większość zabrudzeń, nie pozostawiając przy tym zacieków. Poza tym dywany te zazwyczaj schną w odpowiednio do tego przygotowanych warunkach. Ponadto dzięki profesjonalnemu praniu dywanów, użytkownik danego auta zaoszczędzi swój wolny czas oraz energię, którą w tę pracę musiałby włożyć.

Profesjonalne pranie dywanów to nie tylko zadbanie o ich ogólną prezencję, ale także pozbycie się szkodliwych dla zdrowia wszelakich zanieczyszczeń. Niezwykle istotne ma to znaczenie w przypadku alergików. Dodatkowo czysty samochód stanowi wizytówkę jego właściciela, dlatego warto o niego porządnie zadbać.

Dodaj komentarz