You are currently viewing Pogodne wnętrze z dębowymi panelami

Pogodne wnętrze z dębowymi panelami

Kiedy przychodzi do wykańczania wnętrz, inspiracji można szukać w wielu miejscach – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i oczekiwań. We współczesnej architekturze dominuje stylistyka minimalistyczna, która z jednej strony zachwyca surowością zdobień, z drugiej, niezwykle służy praktycznym rozwiązaniom.

Panele w jasnym odcieniu

panele podłogowe dąb naturalny	Dzięki niewielkiej ilości dekoracji pomieszczenia zyskują dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na zaaranżowanie elementami niezbędnymi do codziennego życia, takimi jak fotele, łóżko czy inne meble. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru elementów wykończenia jest przeznaczenie pomieszczenia – inaczej zaaranżujemy wnętrze sypialni, inaczej kuchni, jeszcze inaczej salonu. Sypialnię zwykle wypełniamy ciemnymi, przytulnymi barwami, dzięki którym odpoczynek staje się o wiele przyjemniejszy. Natomiast w kuchni powinniśmy zadbać o elementy wystroju, które pełnić będą możliwie praktyczne funkcje, mianowicie nie będą ulegały zbyt szybkiemu zabrudzeniu, a także będą wykazywały właściwości wodoodporne. Z kolei pokój, który ma pełnić funkcję salonu, powinien być możliwie przestronny i wygodny – w końcu w nim spędzamy najwięcej wolnego czasu. Co istotne, dobrze jest wyposażyć go w jasne barwy, dzięki którym zwiększa się nasza aktywność.

panele podłogowe dąb naturalny	Dlatego właśnie coraz częściej można spotkać salony inspirowane skandynawskimi wnętrzami – dominują w nich jasne barwy w odcieniach szarości uzupełniane naturalnymi dodatkami, takimi jak rośliny w dużych, białych donicach. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzają się drewniane panele podłogowe wykonane z materiałów naturalnych lub drewnopodobnych. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią czerpać inspirację z natury, a także cenią sobie przestronne wnętrza. Przykładowo, panele podłogowe dąb naturalny AC4 nadają każdemu wnętrzu pogodnego charakteru, świetnie poprawiając nastrój panujący w danym pomieszczeniu. Dębowe panele mają odcień jasnej szarości, ale – co ważne – nie są białe, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Taki materiał doskonale komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrz, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem.

Panele wykonane z naturalnego dębu wykazują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można je spokojnie montować nawet w dziecięcym pokoju, w którym – jak wiadomo – większość zabaw odbywa się właśnie na podłodze. Panele w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie zarówno dla każdego salonu, jak i innych pomieszczeń, w których zależy nam na uzyskaniu słonecznego wnętrza.

Dodaj komentarz