You are currently viewing Podstawowy osprzęt do traktora jednoosiowego

Podstawowy osprzęt do traktora jednoosiowego

Zakup ciągnika jednoosiowego może być słuszną decyzją, pozwalającą sprawniej zarządzać terenami zielonymi. Mowa nie tylko o pracy w ogrodnictwie, lecz również w sadach czy gospodarstwach rolnych. Zależnie od zapotrzebowania, można zdecydować się na zaopatrzenie się w różnego rodzaju akcesoria, które są idealnie spasowane i wraz z traktorem pracują bezawaryjnie.

Niezawodny traktor rolniczy

traktor jednoosiowyRozpatrując zakup ciągnika jednoosiowego, powinniśmy przeanalizować, do jakiego typu prac jest on nam niezbędny. W przypadku posiadania działki ogrodniczej, przede wszystkim będzie on potrzebny do spulchniania gleby, wertykulacji, koszenia czy grabienia. Równocześnie może przydać się mała przyczepka, na której bez problemu wywiezie się zerwane kwiaty, obcięte gałęzie czy zgrabione liście. A czy wspomniany ciągnik przydać się może również rolnikom? Jak najbardziej, chociażby taki traktor jednoosiowy z osprzętem w postaci kosiarki, gwarantuje przede wszystkim sprawne uporanie się z wysoką trawą, sięgającą nawet metra wysokości. Kosiarki są często niezbędne w gospodarstwie rolnym, chociażby w przypadku posiadania łąk czy pastwisk. Obowiązkowe koszenie czeka rolników również podczas dosiewu wartościowych gatunków roślin. Młode siewki konkurujące z silnymi chwastami potrzebują więcej przestrzeni i światła do wzrostu. Dlatego takie cięcie eliminuje zbędne i mało wartościowe rośliny.

traktor jednoosiowyIdealnym uzupełnieniem dla kosiarki są grabie podczepiane do ciągnika jednoosiowego. Ich kształt pozwala na zbieranie wszelkiego rodzaju pokosów. Dzięki zamontowanemu siedzisku oraz wsparcia dla stóp praca staje się wygodna. Posiadając niewielki obszar użytków zielonych najlepiej zaopatrzyć się w brony czy glebogryzarkę, które pozwolą na uporanie się ze zbitą glebą. Jak wiadomo, brak spulchniania ziemi ogranicza dostęp do powietrza korzeniom, mogąc powodować gnicie bądź zamieranie roślin. Dodatkowo maszyny dołączane do traktora jednoosiowego pozwalają na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca, dzięki niedużym wymiarom. W przypadku grząskiego terenu można również zaopatrzyć się w metalowe koła, które zapobiegną problemom z przyczepnością. Co więcej, takie koła pomagają w stabilizacji maszyny podczas pracy. Wybór odpowiedniego traktora jednoosiowego nie tyczy się tylko mocy silnika, lecz również osprzętu, który będzie nam najbardziej potrzebny.

Ze względu na różnorodność dostępnych akcesoriów, najlepiej zdecydować się na całą grupę sprzętu, który pomoże nam usprawnić konkretny rodzaj prac. Dzięki odpowiednio dobranym maszynom wydajność pracy zdecydowanie wzrośnie.

Dodaj komentarz