You are currently viewing Płytki marki Cerrad

Płytki marki Cerrad

Płytki układane na ścianach i podłogach stanowią sposób na estetyczne, nawet eleganckie, wykończenie wnętrza. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta i nie wymagają wiele uwagi, szczególnie jeśli zastosujemy fugę epoksydową, która jest nienasiąkliwa, nie zmienia koloru i nie pochłania zabrudzeń.

Płytki od firmy Cerrad

płytki cerrad wewnętrzneWśród produktów dostępnych w sklepach możemy znaleźć tysiące wzorów płytek pochodzących od różnych producentów. Wśród nich można wyróżnić markę Cerrad, działającą na rynku od ponad dwóch dekad. W ofercie Cerrad dostępne są płytki gresowe i klinkierowe, wiele z nich posiada wzory inspirowane naturą: kamieniem, drewnem, marmurem, dostępne są także płytki przypominające beton. Tak duży wybór pozwala na stworzenie nowoczesnej, minimalistycznej i wyjątkowo eleganckiej aranżacji, która będzie nie tylko praktyczna, ale też łatwa w utrzymaniu w czystości. Płytki Cerrad można stosować we wnętrzu budynku jak i na zewnątrz, w każdym pomieszczeniu. Obecnie płytki układa się nie tylko w kuchni czy łazience, ale też w przedpokojach, salonach i sypialniach. W tych trzech ostatnich pomieszczeniach szczególnie chętnie układa się płytki drewno- i kamieniopodobne, zwykle gresowe, które doskonale nadają się do tego zastosowania.

płytki cerrad wewnętrzneWybór płytek drewnopodobnych może okazać się szczególnie ciekawy, jeśli część podłóg zostanie wyłożona drewnem – wówczas płytki ceramiczne z odpowiednim wzorem i kolorem, zestawione z drewnem, będą tworzyć spójną aranżację. Decydując się na płytki Cerrad wewnętrzne możemy wybierać wśród produktów o różnych rozmiarach. W ofercie firmy natrafimy zarówno na płytki małe jak i bardzo duże. Rozmiar płytek dopasowany jest często do wzoru, tak więc te przypominające drewno będą mieć długość i szerokość krótkich desek, z kolei płytki „betonowe” będą mieć duże rozmiary, jak rzeczywista płyta wykonana z betonu. Dzięki układaniu ich z bardzo wąską fugą możemy jeszcze bardziej podkreślić efekt wizualny, jaki daje nam zastosowanie konkretnego wzoru. Oczywiście przy wyborze płytek nie liczy się tylko ich wygląd, ale też i to, jak będą sprawdzały się w danym pomieszczeniu. Jednym z ważnych kryteriów jest klasa ścieralności.

Płytki trzeba dopasować do naszego użytkowania pomieszczenia, przedpokój czy kuchnia wymagają płytek lepszej klasy niż np. sypialnia, gdzie płytki będą zużywać się wolniej. Ważne jest też, aby płytki były antypoślizgowe, co ma ogromne znaczenie w łazience, kuchni i przedpokoju, gdzie szanse na poślizgnięcie się są największe. Płytki antypoślizgowe oznacza się symbolami od R9 do R13.

Więcej płytek na https://www.misjalazienka.pl

Dodaj komentarz