You are currently viewing Plisy jako rozwiązanie dla dekoracji okna

Plisy jako rozwiązanie dla dekoracji okna

Plisy okienne są szczególnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o funkcjonalne dekoracje okienne. Nie bez przyczyny więc cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Znacząco różnią się od standardowych rolet, z uwagi na możliwość regulacji w systemie góra-dół. Ponadto plisy, tworząc harmonijkę, umożliwiają dostosowanie natężenia światła do aktualnych potrzeb użytkownika. To z kolei pozwala na wprowadzenie, chociażby romantycznego, klimatu do danego pomieszczenia.

Estetyczne plisy okienne

Okienne plisyInną, równie ważną zaletą tego rodzaju przysłony jest to, że nadają się do niemal każdego typu okna, nawet o tak niespotykanym kształcie, jak romb czy trapez. Technologia ich produkcji umożliwia bowiem łatwy montaż wraz z prowadnicami i profilami, za pomocą albo wkrętów, albo zaczepów. Przy czym, ze względu na sposób regulacji wyodrębnia się m.in. plisy z systemem sznurkowym, z uchwytem na dole okna czy z linkami bocznymi. Dodatkowo ich kompaktowa konstrukcja nie utrudnia korzystania z okien, jak również nie zajmuje dużo miejsca. Warto zaznaczyć jeszcze, że są bardzo łatwe w czyszczeniu. Mianowicie, aby pozbyć się kurzu i zanieczyszczeń, wystarczy po prostu przetrzeć plisy wilgotną ścierką. Co więcej, poziom sterowania nasłonecznienia uzależniony jest od części osłoniętej okna. Poza tym przysłaniają wybrany fragment okna właśnie.

plisy okienne Niemniej, dobrze jest zastanowić się nad konkretnym wyborem koloru materiału, ponieważ odcień ma znaczenie dla uzyskanego efektu. To znaczy, jeśli chodzi o jasny kolor żaluzji, będzie on tłumił nasłonecznienie pokoju, co daje jednocześnie możliwość czerpania przyjemności ze światła dziennego. Natomiast ciemne kolory sprawdzą się w przypadku całkowitego zaciemnienia wnętrza. Producenci podkreślają zatem uniwersalność, jaką dają okienne plisy Szczecin to jeden z regionów posiadających bogatą ofertę różnorakich wariantów tego typu dekoracji okien. Dostępne wzory gwarantują idealne wpasowanie się w niemal każdy styl aranżacji, a co za tym idzie, zaspokojenie wszelkich oczekiwań klienta. Mimo że to proste i lekkie rozwiązanie, umożliwia wiele wykończeń, co świadczy z kolei o jego uniwersalności. Sprawny mechanizm działania gwarantuje niezawodną pracę i niską awaryjność.

Takie plisy zadowolą przede wszystkim osoby, które mieszkają na niskich kondygnacjach, jak również tych wymagających i wybrednych, nawet w kwestiach detali. Zresztą świetnie dopełnią zarówno domy i mieszkania, jak i biura. W końcu idealnym wydaje się połączenie użytkowego i estetycznego charakteru rozwiązań, nawet w najprostszych czynnościach życia codziennego.

Dodaj komentarz