You are currently viewing Pianka PUR – wszechstronny wynalazek XX wieku

Pianka PUR – wszechstronny wynalazek XX wieku

Pianka poliuretanowa nazywana pianką PUR stosowana jest już od wielu lat. Jej pierwsze zastosowania można było zauważyć już w okresie II Wojny Światowej. Początkowo materiał o wysokich właściwościach izolacyjnych wykorzystywany był w przemyśle. Od 1953 roku ruszyła masowa produkcja pianki poliuretanowej, co sprawiło, że miał do niej dostęp praktycznie każdy.

Szybkie ocieplanie pianką

ocieplanie piankąMateriał zaczął pojawiać się w materacach, zastąpiono nim sprężyny w krzesłach, a ostatecznie pianka posłużyła również do ocieplenia budynków. Są trzy zasadnicze cechy pianki PUR – wysoka gęstość, twardość oraz sprężystość. Świadczą one o tym, że pianka jest dobrej jakości. Tego typu materiał wybiera się do ociepleń również z wielu innych powodów. Rozwój technologiczny pozwolił na błyskawiczną i ułatwioną aplikację pianki na poddaszach czy elewacjach budynków. Do umieszczenia materiału stosuje się specjalny pistolet z lancą. Pod ciśnieniem pianka poliuretanowa jest wyrzucana, a jej odpowiednia konsystencja sprawia, że momentalnie przykleja się do ścian budynku. Po niedługim odstępie czasu pianka wysycha, a jej właściwości izolacyjne nabierają na wartości. Nałożona pianka poliuretanowa jest oddychająca i niepalna, przez co nie istnieje ryzyko zagrzybienia ścian ani łatwiejszego wzniecenia pożaru. W porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi pianka PUR jest o tyle lepsza, że dotrze nawet w najmniejsze zakamarki i szczeliny w ścianach.

ocieplanie piankąZastosowanie jej jest zatem skutecznym wyborem na właściwe ocieplenie wnętrza budynku oraz jego elewacji. Ocieplanie pianką poliuretanową jest niedrogie, pod warunkiem, że skorzysta się z usług dobrych przedsiębiorstw. Można to wykonać samodzielnie, jednak zakup urządzenia, a także samej pianki może już być droższym wydatkiem. Polecane jest ocieplanie pianką w Łomży, gdyż znajdują się przedsiębiorstwa, dla których żadne z zadań nie stanowi wyzwania. Fachowiec po kontakcie ze strony klienta ustala najbliższy termin i momentalnie zjawia się w wyznaczonym miejscu. Już po kilku godzinach ocieplenie jest profesjonalnie nałożone. Ocieplenia z pianki PUR są całkowicie bezpieczne dla człowieka, jednak należy mieć na uwadze, że materiał będzie skuteczny, dopiero kiedy wyschnie.

Zaleca się zatem pozostawienie miejsca, gdzie była nakładana pianka na dzień lub kilka dni, by nie naruszać struktury ocieplenia i pozwolić materiałowi zaschnąć. Proces nakładania pianki poliuretanowej można zobaczyć na stronie niektórych przedsiębiorstw, które się specjalizują w wykonywaniu takich zadań.

Dodaj komentarz