You are currently viewing Najlepsze drabiny wielofunkcyjne do użytku domowego

Najlepsze drabiny wielofunkcyjne do użytku domowego

Wybór konstrukcji do prac wysokościowych zależy w szczególności od rodzaju tych prac, a także od zapotrzebowań użytkownika. W bardziej wymagających sytuacjach, takich jak kładzenie elewacji, a także do użytku profesjonalnego poleca się zazwyczaj rusztowania. Do użytku w domu na co dzień, a także do drobnych prac remontowych, dużo lepiej sprawdzi się drabina.

Drabina łamana w 3 miejscach

 drabina wielofunkcyjna krausePrace wysokościowe wymagają odwagi oraz odpowiedniego sprzętu. Z reguły firmy remontowe korzystają z profesjonalnych rusztowań, które są bardzo stabilne, a korzystanie z nich zapewnia duże bezpieczeństwo nawet na bardzo dużych wysokościach. Do użytku domowego lepiej jednak nada się drabina. Zajmuje ona mniej miejsca niż rusztowanie, a także jest szybsza w użyciu — rozłożenie i złożenie jej zajmuje o wiele mniej czasu, niż montaż i demontaż rusztowania. Dlatego do drobnych remontów w domu, a także prac ogrodniczych najlepsza okaże się rekomendowana drabina wielofunkcyjna Krause. Drabiny przegubowe, szczególności modele łamane w trzech miejscach, zajmują bardzo mało miejsca — zmieszczą się nawet do szafy. Dlatego są szczególnie polecane dla ludzi mieszkających w niewielkich mieszkaniach. Drabiny przegubowe mają również inne, bardzo przydatne funkcje. Jedną z nich jest możliwość zrobienia z niej pomostu, który umożliwi szybkie przesuwanie się. Opcja ta jest szczególnie przydatna podczas takich prac, jak malowanie ścian.

 drabina wielofunkcyjna krauseDrabiny przegubowe mogą być używane jako konstrukcje wolnostojące, a także opierane o ścianę. Ogromnym atutem drabin wielofunkcyjnych jest możliwość regulacji każdej nogi z osobna. Umożliwi to pracę w trudnych warunkach, ustawiając drabinę nawet na bardzo nierównym terenie, takim jak np. schody. Warte uwagi są drabiny jezdne, posiadające specjalne kółka. Rolki jezdne w znacznym stopniu ułatwiają transport konstrukcji, bez konieczności składania jej i ponownego rozkładania. Kółka posiadają specjalne blokady, które uniemożliwiają samoistne przesuwanie się drabiny, jednocześnie zapewniając całkowite bezpieczeństwo osobie pracującej na wysokości. Istnieją również modele, w których możliwa jest wymiana rolek jezdnych na zwykłe, gumowe podstawki zapobiegające rysowaniu powierzchni. Kupując drabinę do domu, warto zainwestować w uniwersalną konstrukcję wielofunkcyjną. Drabina przegubowa po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, można ją schować w szafie, a także bez problemu przewieźć nawet kompaktowym samochodem.

Szczególnie warte uwagi są drabiny posiadające przynajmniej trzy przeguby, dzięki którym może służyć jako pomost, konstrukcja samostojąca lub opierana o ścianę. Dzięki wielofunkcyjności, drabina może posłużyć przez wiele lat, do różnego rodzaju prac wokół domu, a przy tym nie będzie konieczne kupowanie nowych konstrukcji.

Dodaj komentarz