You are currently viewing Na czym polega naprawa okna?

Na czym polega naprawa okna?

Ruchome elementy okien różnego typu, są bardzo podatne na zużycie. Właśnie dlatego, tak ważna jest ich okresowa wymiana. Należy ja zlecić profesjonalistom, gdyż jest to najlepszy sposób na szybką i bezpieczną naprawę niesprawnych okien. Naprawa okien nie jest konieczna, jeśli wykonuje się okresowo odpowiedniego typu prace serwisowe. Wystarczy raz na dwa lata kontrolować stan techniczny okien, oraz dokonywać usprawniania pracy wszelkich ruchomych jego elementów.

Charakterystyka naprawy okna

oknoW przypadku jednak, gdy dojdzie już do jakiejś poważniejszej usterki, pomóc może kompleksowa naprawa okien w poznaniu. Głównym elementem każdego rodzaju okna, który najczęściej ulega awarii, jest okucie, Wynika to z faktu, że są to główne, ruchome elementy takich konstrukcji, a za ich prawidłowe działanie odpowiedzialny jest smar, redukujący tarcie. Po pewnym czasie, może dojść do jego wyschnięcia, a co zaczyna powodować brak możliwości płynnego zamknięcia, oraz otwarcia okna. W takim przypadku naprawa koncentruje się na ponownym zmniejszeniu tarcia, poprzez użycie nowego smaru. Dodatkowo można zastosować specjalną, trzecią uszczelkę, która będzie oddzielała tak zwana komorę suchą okna, od komory mokrej.

 

oknaTakie prace konserwacyjne, należy powtarzać co najmniej raz na dwa kata W przypadku zaś gdy na skutek zbyt silnego tarcia, doszło do poważniejszego uszkodzenia elementów ruchomych w oknie, konieczna jest ich wymiana. W tym celu serwisanci używając śrubokręta krzyżakowego, przy pomocy którego wymieniają poszczególne elementy okuciowe. Zawias który jest najważniejszym elementem okucia, może pęknąć – tylko w takim wypadku wymaga wymiany. Niestety, to jest związane z zawiezieniem okna do serwisu, gdyż nie jest możliwe wykonanie tego na miejscu. Na szczęście jednak, do tego rodzaju usterki dochodzi naprawdę bardzo rzadko. Należy mieć na uwadze fakt, że większości wymienionych usterek może zapobiec regularne wizyty serwisantów, którzy skontrolują stan okna. Zadbają oni również o ościeżnicę, dostarczając jej odpowiednich ilości smaru, koniecznego, aby zapewnić jej płynny ruch.

W obecnym czasie coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z faktu, jak ważne jest odpowiednie dbanie o okna. W szczególności jest to ważne, aby możliwość ich swobodnego otwarcia i zamknięcia, nie zmieniła się nawet, po upływie znacznego czasu. Tym bardziej ważne jest, by zadbać o regularne kontrole serwisantów, którzy sprawdzą, czy poszczególne elementy danego okna działają bez większych problemów. Pozwoli to uniknąć konieczności, bardzo kosztownej wymiany okien na zupełnie nowe.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapoznaj się z treścią na stronie www.serwisokienny.pl!

Dodaj komentarz