You are currently viewing Na co zwrócić uwagę kupując drzwi drewniane?

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi drewniane?

Nieodłącznym elementem wielu prac budowlanych lub remontowych jest wybór odpowiednich dla danego pomieszczenia drzwi. Każdy z bardzo wielu dostępnych na rynku modeli drzwi posiada indywidualne parametry techniczne i przeznaczony jest do konkretnego zastosowania. Cechy, jakie posiadają na przykład drzwi wejściowe będą różnić się od właściwości drzwi do sypialni lub łazienki.

Drzwi od producenta

drzwi drewnianychDrzwi zewnętrzne obowiązkowo muszą spełniać pewne kryteria i normy bezpieczeństwa regulowane przez dyrektywy Unii Europejskiej. To samo tyczyć się będzie drzwi przeciwpożarowych oraz drzwi technicznych stosowanych w budynkach przemysłowych. Każdy producent drzwi drewnianych lub metalowych posiada bardzo szeroką gamę ofert zawierających różne modele drzwi o konkretnym zastosowaniu. Przeglądając katalog dostępnych produktów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na to, czy dany model przeznaczony jest do stosowania wewnętrznego, czy zewnętrznego. Poszczególne produkty mogą być specjalnie przystosowane do konkretnego typu pomieszczenia. Na przykład drzwi łazienkowe pełnią istotne funkcje w zakresie odprowadzania wilgoci oraz prawidłowej wentylacji pomieszczenia. Są odporne na oddziaływanie wilgoci i często montowane w ramie wykonanej ze stali nierdzewnej lub aluminium, co gwarantuje nam długą żywotność takiego produktu. Z kolei w drzwiach do sypialni szczególnie ceni się cechy takie, jak termoizolacyjność, tłumienie akustyczne oraz mechanizmy zapobiegające trzaskaniu.

drzwi drewnianychDrzwi wejściowe, zewnętrzne lub wewnętrzne, to szczególny rodzaj drzwi, które zapewniać mają prywatność i bezpieczeństwo domowników. Zazwyczaj wyposażone są one w mechanizmy zapobiegające włamaniom, są odporne na wyważenie lub sforsowanie, mocowane są na ukrytych zawiasach i zabezpieczone dodatkowymi trzpieniami. Antywłamaniowe zamki w drzwiach wejściowych często posiadają dodatkowe skoble. Są one ponadto wykonane z wysokiej klasy solidnych materiałów i odporne na wszelkie próby fizycznego wyłamania. Wzmocniona płyta takich drzwi nie tylko gwarantuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale zapewnia również dobrą izolację termiczną i wysoki stopień wytłumienia akustycznego. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie tego, jakie drzwi powinniśmy wybrać, warto zasięgnąć porady eksperta.

Producenci oraz dystrybutorzy drzwi oferują często fachowe doradztwo i chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące nas pytania pod względem doboru odpowiedniego dla naszych indywidualnych wymagań modelu drzwi. Z pewnością zaproponują najbardziej optymalne rozwiązanie i wskażą nam właściwy produkt.

Źródło danych: https://vivento.pl/

Dodaj komentarz