You are currently viewing Laminowane panele marki Weninger

Laminowane panele marki Weninger

Podłoga jest tym elementem pomieszczenia, który bardzo się niszczy. Ściana czy sufit mogą się co najwyżej zabrudzić. Podłogi nie tylko są bardziej narażone na zabrudzenia i zalanie, ale także mogą się rysować, wybrzuszać, a nawet pękać. Tanie panele podłogowe w krótkim czasie mogą stracić swoją barwę i mieć widoczne rysy, które sprawią, że całe pomieszczenie będzie wyglądać bardzo nieatrakcyjnie.

Najlepsze panele podłogowe

panele podłogoweWażny jest też poziom ścieralności i materiał z jakiego robione są panele. Skoro o podłogę trzeba tak dbać to w co warto zainwestować? Ciekawe propozycje ma firma Weninger – nowoczesne panele podłogowe laminowane występują w wielu wersjach. Panele mogą być szerokie i wąskie, krótsze i dłuższe. Również pod względem kolorystycznym klienci mają co wybierać. Są panele niemal białe, czarne przecierane, czy klasyczne dębowe. Dodatkowo Weninger ma specjalną serię paneli do układania w jodełkę francuską lub angielską. Jakie zalety pod względem technicznym mają laminowane panele? To na pewno dobra opcja dla alergików i osób które nie lubią sprzątać. Panele laminowane są antystatyczne (nie przyciągają kurzu), a brud do nich nie przywiera. Dzięki temu panele można szybko zamiatać lub zmywać. Z tego powodu panele tego typu będą odpowiednie do kuchni, łazienki, czy na korytarzu, bo tam podłoga zwykle bardziej się brudzi niż np. w pokoju dziennym. Druga ważna rzecz to fakt, iż Weninger tworzy panele bardzo solidne.

panele podłogoweSą one odporne na różnego typu uszkodzenia, takie jak uderzenia, zarysowania, czy odbarwienia (wskutek rozlania płynu lub też wystawienia na działanie promieniowania ultrafioletowego). Dzięki temu panele będą efektownie wyglądać przez długi czas, nawet tam gdzie podłogi są intensywnie użytkowane np. w biurach i hotelach. Trzeba dodać również, że montaż paneli laminowanych jest bardzo łatwy. Nie wymagają one klejenia, można układać pod nimi podkłady wyciszające. Sprawdzą się także tam gdzie zainstalowane jest wodne ogrzewanie podłogowe. Po ich ułożeniu po podłodze od razu można chodzić. W przypadku paneli i desek klejonych zwykle trzeba trochę odczekać, aż klej dobrze zwiąże, bo inaczej podłoga może nie być dostatecznie solidna. Przy panelach laminowanych tego nie ma. Szybko się je układa i są gotowe do użycia.

Podsumowując, panele laminowane to na pewno sprawdzony wybór jeśli chodzi o podłogi do domu, biura, mieszkania, czy hotelu. Weninger to sprawdzony producent który oferuje produkty najwyższej jakości o odpowiedniej grubości i klasie ścieralności. Tu każdy znajdzie dobry produkt.

Dodaj komentarz