You are currently viewing Który rodzaj rolet wybrać do salonu?

Który rodzaj rolet wybrać do salonu?

Rolety to najpopularniejsza osłona przeciwsłoneczna. Jednak pełnią też inne funkcje, chronią przed baczną obserwacją sąsiadów czy służą jako firanki. Montaż jest bardzo prosty, zazwyczaj nie potrzeba do tego dodatkowych elektronarzędzi. Utrzymanie rolet w dobrym stanie również nie jest skomplikowane. Mechanizm działania także nie sprawia trudności. Rolety materiałowe to najpowszechniejszy rodzaj osłon wewnątrz pomieszczenia. Jednak do salonu sprawdzą się idealnie rolety typu dzień i noc.

Szeroki wybór rolet do salonu

rolety do salonuRolety dzień i noc łączą w sobie cechy zarówno żaluzji, jak i rolet. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować ilość światła w pomieszczeniu bez konieczności całkowitego opuszczania lub podnoszenia osłony. Estetyka tego produktu pozwala na rezygnację z firanek bądź zasłon, które są uciążliwe w użytkowaniu. Dzięki różnorodnej gamie kolorystycznej, szerokiej palecie materiałów, faktur oraz wzornictwu można dobrać rolety tak, by idealnie komponowały się z wnętrzem i nie rzucały zbyt mocno w oczy. Ten typ osłon jest, jak najbardziej nowoczesny pod względem technicznym. Wyróżnia się kilka systemów instalacji: w kasecie z prowadnicami mocowany do skrzydła okiennego, wolnowiszący z żyłką boczną oraz naścienny w kasecie bez prowadnic mocowany do ściany lub sufitu. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz określonego budżetu na tę inwestycję, bowiem te bardziej zaawansowane są nieco droższe od tradycyjnych.

rolety do salonuDo pomieszczenia takiego, jak salon sprawdzą się zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Wszystko zależy od oczekiwań i potrzeb. Osoby, które pragną więcej prywatności powinny wybrać zewnętrzne rolety do salonu Bydgoszcz to miasto, w którym wiele firm sprzedaje tego typu osłony. Rolety zewnętrzne można podzielić na nadstawne i na elewację lub we wnękę okienną. Pierwsze z kolei montuje się wyłącznie na etapie budowy domu bądź podczas wymiany stolarki okiennej w czasie remontu. Skrzynka rolety w tym wypadku nakładana jest na ramę okna, do zewnętrznej części przykręcane są prowadnice. Dopiero później cały zestaw instalowany jest we wnęce okiennej. W efekcie końcowym skrzynka jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna. Drugi typ osłon, czyli na elewację można montować na każdym etapie, zarówno w czasie budowy, jak i po wykończeniu domu.

Duży wybór skrzynek, profili i materiałów spełni nawet wygórowane oczekiwania. Z kolei systemy sterowań zależą od zaawansowania technologicznego, wyróżnia się bowiem rolety ręcznie zaciągane linką lub taśmą oraz automatyczne. Rolety zewnętrzne to dobry wybór, gdy chce się odizolować od nieproszonych gości. Będą lepszym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych niż mieszkań w blokach.

Dodaj komentarz