You are currently viewing Który materac jest najwygodniejszy?

Który materac jest najwygodniejszy?

To, który materac okaże się najwygodniejszy dla człowieka, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, wybór powinien paść na najbardziej bezpieczny i najbardziej dopasowany materac, gdyż od tego, jak się człowiek się wysypia, zależy w dużej mierze jego zdrowie i samopoczucie. Nie jest prawdą, że określone wypełnienie będzie pasowało każdemu, bez względu na płeć, choroby kręgosłupa i wiek.

Wygodne spanie na sprężynach

wygodne materace sprężynoweW hotelach i motelach, czyli w miejscach, gdzie wiele osób rocznie śpi w oferowanych łóżkach, najczęściej można spotkać się z materacami sprężynowymi. Są one idealne dla wielu podróżnych i do tego nie zużywają się szybko. Ponadto, do ich kupna zachęca niska cena. Wygodne materace sprężynowe były niegdyś must havem w każdym domu i do dziś wiele osób ma do nich sentyment. Obecnie można kupić materac bonellowy z wysokojakościowego drutu, który nie przebija się przez materiał. Niegdysiejsze problemy z odskakującymi sprężynami, które przeszkadzały podczas snu, są już coraz mniejszym utrapieniem. Nie brakuje w nich pianki, która znajduje się naokoło wnętrza materaca. Od góry i do dołu sprężyn znajduje się bezpieczny filtr tapicerski chroniący przed przebiciem się sprężyn. Szeregowe łączenia są w stanie dodać komfortu podczas snu i gwarantują, że pozwolą na równomierne rozłożenie ciała. Materace sprężynowe nie są więc dostosowane do leczenia wad kręgosłupa, bo nie są budowane z zachowaniem podziału na siedem stref.

materace sprężynoweNiemniej, dzięki temu, że można dobierać ich miękkość, po wybraniu odpowiedniego rozmiaru, na materacu sprężynowym można spać będąc dzieckiem lub dorosłym. Dla niektórych materac może wydawać się twardym, lecz, jak zapewniają producenci, ma on elastyczność powierzchniową. Oznacza to, że jest jednocześnie trwały, mimo upływu lat i elastyczny. Kładąc się na nim, sprężyny uginają się pod ciężarem ciała, co pozwala na znalezienie dogodnej pozycji do spania. Mając na uwadze troskę o prowadzenie higienicznego trybu życia, obecne materace sprężynowe są antyalergiczne, dzięki założonemu na ich powierzchni pokrowcowi. Zdejmowana obudowa materaca może być prana od czasu do czasu, co pozwoli na zachowanie świeżości legowiska. Zadbano różniej o to, by można było spać na miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaninie, więc pokrowce na materace bonellowe są trwałe i delikatne.

Materace sprężynowe były niegdyś bardzo popularne, lecz dziś są z lekka zapomniane. Dzięki nowym rozwiązaniom dla sprężynowego wypełnienia można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych wysokojakościowe materace bonellowe, które będą w stanie zadowolić każdego. Niemniej, jeżeli ktoś nie preferuje spania na sprężynach, może skorzystać z opcji dodatkowej maty kokosowej lub materaca nawierzchniowego.

Dodaj komentarz