You are currently viewing Kontenery na pozostałości z budowy

Kontenery na pozostałości z budowy

Remont dużego biurowca oznacza ogromną ilość śmieci. Obowiązkiem każdej osoby zlecającej wykonanie takich prac jest właściwe zagospodarowanie śmieci. Jednym ze sposobów na ich zagospodarowanie jest składowanie nieczystości w workach typu big bag. Są one bardzo pojemne i mogą pomieścić aż 1,5 tony składowanego gruzu, ziemi czy pozostałości poremontowych.

Szybkie wynajęcie kontenera

kontener na odpady budowlane Stawiając go pod budynkiem należy upewnić się, czy nie ogranicza możliwości przemieszczania się pieszym. Przepisy, jakie obowiązują w takiej sytuacji mówią, że worek musi być umieszczony w odległości nie mniejszej niż 3,5 metra od zabudowy mieszkalnej oraz stojących w pobliżu samochodów. Jeśli pojemnik ma być ustawiony na terenie, który nie należy do spółdzielni mieszkaniowej, trzeba postarać się o pozwolenie z urzędu miasta czy gminy na zajęcie pasa drogowego. Warto jednak powstrzymać się od korzystania z takiego rozwiązania, jeśli panują trudne warunki pogodowe. Może się zdarzyć, że przymarznie on do asfaltu lub zostanie zalany przez deszcz. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie metalowego pojemnika. Siła, z jaką jest on podnoszony przez pojazd jest ogromna, więc nawet jeśli będą problemy z oderwaniem go od podłoża nie jest to przeszkodą.

kontener na odpady budowlane Można w nich umieścić gruz, ziemię, kamienie albo odpady zielone (gałęzie, liście, trawy). Są także świetnym rozwiązaniem na pomieszczenie worków po gładzi gipsowej, wiader po farbie czy pozostałości po wymienianych instalacjach. Wsadem może być także papier, ceramika, tynki. Mogą być także wypełnione metalami, które trafią na złom. Jeśli pogoda ulegnie pogorszeniu, można górę kontenera zakryć plandeką, która ochroni przechowywane rzeczy przed uszkadzaniem. Najłatwiejszym sposobem na wynajęcie takiego pojemnika jest znalezienie firmy wykonującej taką działalność i zadzwonienie. Najlepiej zrobić to z dużym wyprzedzeniem. Choć nie powinno być też problemów z wynajęciem go w krótkim odstępie czasowym, zwłaszcza w dużych miastach. Przykładowo kontener na odpady budowlane z Wrocławia można wynająć nawet z dnia na dzień. Po jego przybyciu ma się pięć dni na zapełnienie pojemnika nieczystościami. Wynajęcie worka big bag czy kontenera na nieczystości budowlane może okazać się koniecznością.

I jedno, i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Bez względu na to, z którego z nich korzystamy, ważne jest to, że śmieci zostaną zagospodarowane w sposób przyjazny środowisku. Zadba o to wynajmowana firma, która zajmuje się także segregacją oraz dowiezieniem nieczystości na skup złomu czy punktów zbiórki odpadów.

Dodaj komentarz