You are currently viewing Komu zlecić cyklinowanie podłóg w Bydgoszczy?

Komu zlecić cyklinowanie podłóg w Bydgoszczy?

W większości polskich domów i mieszkań często królują drewniane parkiety. Ich olbrzymią zaletą jest ich estetyczny wygląd, a ich wadą jest to, że po dłuższym czasie użytkowania niszczeją. Jeżeli parkiet wraz z upływem czasy stał się matowy i porysowany, warto pokusić się zamówienie usługi cyklinowania. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą wybierać spośród bogatej bazy firm, oferujących taką usługę.

Prawidłowe cyklinowanie parkietu

Na drewnianym parkiecie szybko pojawiają się zarysowania i mikrouszkodzenia, które psują jego wygląd. Parkiet staje się matowy i nierówny, a jego powierzchnia coraz bardziej poniszczona. Żeby znacznie odświeżyć wygląd podłogi w swoim mieszkaniu, warto wynająć firmę, która profesjonalnie wykona usługę cyklinowania. Takie usługi oferują także niekiedy fachowcy, zajmujący się ogólnymi robotami budowlanymi, jak i remontami domu. Potrafią oni wykonać taką usługę w dość niskiej cenie. Z taką ceną niekiedy idzie w parze niska jakość. Niektóre osoby są w stanie wykonać cyklinowanie samodzielnie. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiednich umiejętności i narzędzi do wykonania tego zadania, lepiej zapłacić za wykonanie tej usługi profesjonalnej firmie, zwłaszcza że podejmując się samodzielnego cyklinowania, istnieje ryzyko nierównego rozłożenia lakieru podłogowego. Proces cyklinowania podłóg to proces wieloetapowy, który wymaga użycia profesjonalnego sprzętu do cyklinowania, takiego jak cykliniarka, wyposażona w odpowiednie tarcze ścierne.

Jednym z pierwszych etapów cyklinowania jest ścieranie poprzedniej warstwy wierzchniej, a następnie na podłogę wylewany jest specjalny płyn maskujący, który po wyschnięciu jest polerowany cykliniarką. Jeżeli szukamy firmy, która wykona profesjnalnie cyklinowanie parkietów Bydgoszcz oferuje szeroką bazę firm, które specjalizują się w wykonaniu jedynie tej usługi. Takich usług możemy poszukać w sieci w wyszukiwarce, jak i na portalach ogłoszeniowych. Często też wybór pada na firmę, którą polecił nam ktoś znajomy. Warto przed złożeniem zamówienia na taką usługę, zobaczyć inne realizacje tej firmy, na przykład na zdjęciach z jej strony internetowej. Nie każdy parkiet będzie nadawał się do cyklinowania, na przykład za bardzo zniszczona powierzchnia podłogi nie nadaje się do przeprowadzenia tego zabiegu. Pracownicy profesjonalnej firmy będą w stanie nam doradzić, czy taka podłoga nadaje się do cyklinowania, ile razy powinien zostać przeprowadzony na niej ten zabieg, jak i będzie w stanie przed rozpoczęciem pracy wycenić nam koszt usługi. Taka usługa nie jest droga, ani czasochłonna.

Cyklinowanie parkietów to zabieg renowacji podłóg, który możemy wykonać samodzielnie. Większość z nas jednak nie posiada odpowiednich umiejętności i narzędzi, potrzebnych do jego wykonania. W Bydgoszczy znajduje się olbrzymia baza firm, które specjalizują się jedynie w cyklinowaniu podłóg, które reklamują swoje usługi internetowo czy poprzez marketing szeptany.

Dodaj komentarz