You are currently viewing Kilka słów o serwisie obiadowo-kawowym

Kilka słów o serwisie obiadowo-kawowym

Każdy czasami przyjmuje gości i niezależnie, czy jest to rodzina, czy grono przyjaciół każdej pani domu zależy na tym, by pokazać się z jak najlepszej strony. Z tego powodu dba o to, by przygotowane przez nią potrawy nie tylko smakowały, ale i prezentowały się najlepiej. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że istotne znaczenie mają nie tylko same dania, ale przede wszystkim to, na czym zostały one podane. Z tego powodu warto posiadać piękną zastawę, która będzie jednocześnie stanowiła ozdobę stołu.

Jasny praktyczny serwis

 serwis obiadowo kawowyZanim zdecydujemy się na zakup serwisu obiadowego, należy zastanowić się, ile elementów będzie nam potrzebne. W przypadku, gdy posiadamy dużą rodzinę i organizujemy duże uroczystości, warto zdecydować się na zestaw dla 12, a nawet 24 osób. Jednak, jeżeli serwis ma służyć wyłącznie do codziennego użytku, w zupełności wystarczy 6-elementowy. Kolejną istotną kwestią jest wybór elementów, które będą nam potrzebne. Większość zestawów posiada talerze obiadowe, głębokie i deserowe, ale warto też pomyśleć, czy nie chcielibyśmy, aby znalazły się w nim również filiżanki. Z kolei niektóre serwisy wyposażone są w wazy, bulionówki, salaterki, półmiski oraz imbryk, a ponadto dostępne są również jeszcze bardziej rozbudowane zestawy.

 serwis obiadowo kawowyIstotnym czynnikiem podczas wyboru serwisu powinna być również strona praktyczna, dlatego warto zwrócić uwagę m.in. na głębokość talerzy. Bardzo ważną kwestią jest również materiał, z którego został wykonany zestaw obiadowo-kawowy. Najtrwalsza i zarazem odporna na zniszczenia jest kamionka, ale ścianki naczyń są dość grube, co przekłada się na ich masywność i ciężkość. Na stole zdecydowanie lepiej prezentują się zestawy, które zostały wykonane z ceramiki. Jednakże najlepszym wyborem jest porcelana, ponieważ nie tylko ładnie wygląda, lecz przede wszystkim wyróżniają ją cienkie ścianki naczyń, a co za tym idzie, są one lekkie. Należy też zwrócić uwagę na kolorystykę zestawu, który zamierzamy kupić. Nowoczesny serwis obiadowo kawowy charakteryzuje się jasną kolorystyką i pasuje na wszelkiego rodzaju okazje.

Ponadto ze względu na swą elegancję, mimo upływu czasu, będzie dobrze się prezentował na stole, a jego urok nie przeminie wraz z modą. Serwis obiadowo-kawowy będzie służyć przez długie lata, jeżeli będziemy o niego odpowiednio dbać, dlatego też należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że podczas mycia w zmywarce niektóre ozdobne elementy mogą ulec zniszczeniu – dzieje się tak na skutek niskiej odporności materiału na wysoką temperaturę i silne detergenty.

Dodaj komentarz