You are currently viewing Kiedy warto wymienić części w pługu?

Kiedy warto wymienić części w pługu?

Pługi należą do tych maszyn rolniczych, które są wykorzystywane na gospodarstwach w Polsce, oraz na świecie, zdecydowanie najczęściej. Szczególnie setną rolę maszyny te zdobywają w czasie wszelkiego rodzaju prac przygotowujących grunt na polu pod uprawę. Ze względu na intensywną pracę tych maszyn, od czasu do czasu konieczne jest dokonywanie zamiany części zmiennych w tego rodzaju sprzęcie.

Elementy, które należy wymieniać w maszynie

pług Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że część elementów pługa, takich jak na przykład lemiesze, czy też płozy tej właśnie maszyny, muszą pozostawać w pewnym stopniu ruchome. To powoduje, że nie są one zespawane z resztą tej maszyny, ale do niej przykręcone. Powoduje to, że części to są zdecydowanie bardziej narażone na naturalne zużycie, niż inne części tej właśnie maszyny. Jest to tym bardziej widoczne biorąc pod uwagę fakt, że są to elementy, które mają stały kontakt z glebą, często bardzo kamienistą. W takim wypadku, po intensywnej pracy konieczne mogą się okazać zupełnie nowe części nawet do maszyn markowych, jak kverneland – części zamienne do tych właśnie pługów na całe szczęście, są bardzo łatwo dostępne. Kiedy konieczna może być ich wymiana? Tak naprawdę, bardzo trudne jest oszacowanie konkretnego zakresu, w którym konieczna byłaby wymiana takich właśnie maszyn.

traktor rolniczy Producenci części zamiennych w ostatnim czasie znacznie bardziej przykładają się do jakości produkcji części zamiennych, dzięki czemu lemiesz pługa może wystarczyć na znacznie dłużej, niż kiedyś. Szacuje się jednak, że część taka nie wymaga wymiany nie częściej niż po orce na polu o wielkości 25 hektarów. Jeszcze kilka lat temu, była to górna granica wytrzymałości lemieszy czy też płozów, obecnie jednak zamienniki zapewniają tak wysoka jakość, że wymiana ta może być konieczna zdecydowanie później. Oczywiście, decydując się na zakup zamiennika, a nie części oryginalnej, warto zawsze upewnić się, że część dana jest kompatybilna z wykorzystywanym modelem pługa. Warto dokonywać wiec zakupów u tych dystrybutorów, którzy jasno informują, lub też są w stanie doradzić podczas wyboru tej optymalnie najlepszej w danej sytuacji części.

Pługi należą do tych maszyn rolniczych, które wykorzystywane są zdecydowanie najbardziej intensywnie. Szczególnie często maszyny te przydają się podczas prac przygotowujących grunt na polu do wysiania konkretnych roślin uprawnych. Z tego też względu bardzo ważne jest, aby o te właśnie maszyny, dbać ze szczególną uwagą. Istotne jest tutaj w szczególności kupowanie do nich odpowiednio wysokiej klasy części zamiennych, gdy te fabryczne wykazują pierwsze oznaki zużycia.

Dodaj komentarz