You are currently viewing Kiedy pomóc może chemiczne pranie tapicerki?

Kiedy pomóc może chemiczne pranie tapicerki?

Na tapicerce samochodowej po dłuższym czasie mogą powstawać różnego rodzaju zabrudzenia. W przypadku ich nieregularnego usuwania, pozbycie się ich możliwe jest tylko z zastosowaniem metod chemicznych. Oczywiście, do ich przeprowadzenia, potrzebna będzie niewątpliwie pomoc profesjonalistów. Wszystko z tego względu, że zastosowanie nieodpowiedniej metody do czyszczenia tapicerki może powodować, że nieestetycznie ona popęka, lub też powstaną na jej powierzchni przebarwienia, oraz plamy.

Chemiczne pranie tapicerki — dla kogo dobrym rozwiązaniem?

czyszczenie tapicerkiKluczowe jest więc znalezienie firmy, która wykonuje chemiczne pranie tapicerki w jeleniej górze. Firma taka doskonale wie, jakiego rodzaju środki mogą być użyte, w przypadku danego obicia. W przypadku skórzanej tapicerki, bezwzględnie zalecana jest zdecydowanie największa ostrożność. Wynika to z faktu, że taka właśnie tapicerkę najłatwiej jest uszkodzić, na przykład z użyciem nieprzystosowanych do tego środków chemicznych. Tapicerkę skórzaną można więc oczyszczać jedynie przy pomocy miękkiej szmatki, lub nieostrej strony gąbki oraz używając wspomagająco do tego odpowiedniego kremu, lub też mleczka do skóry. Jego stosowanie ma tę dodatkową zaletę, że nie tylko oczyszcza, ale także pielęgnuje skórę.

 

tapicerkaDzięki temu, jego regularne stosowanie, pomoże ustrzec się przed matowieniem skórzanej tapicerki, powstawaniem przetarć, czy też trudno usuwalnych, głębokich plam. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku tapicerki, która została stworzona z bardziej odpornych materiałów tekstylnych. W jej przypadku, można z powodzeniem zastosować bardzo popularną obecnie piankę do tapicerki. Działa ona w ten sposób, że głęboko wnika w zabrudzenia, wysychając razem z nimi. Przekształca je więc w bardzo łatwo usuwalny przy pomocy dowolnego odkurzacza pył. Z kolei, gdy mowa jest o czyszczeniu tapicerki z tworzywa sztucznego, należy zwrócić uwagę na działanie matujące, lub nabłyszczające wykorzystywanego środka chemicznego. Te nabłyszczające nie są zalecane, przede wszystkim przez to, że na przykład tablica rozdzielcza może odbijać przez to promienie słoneczne.

Regularne czyszczenie wnętrza samochodu jest bardzo ważne. Przede wszystkim, pozwala się to ustrzec przed powstawaniem zabrudzeń, które trudno jest usunąć inaczej, niż z użyciem detergentów. Gdy jednak dojdzie do ich powstawania, ich usunięcie należy zlecać profesjonalistom. Wiedzą oni, jakiego rodzaju środki mogą być użyte w danej sytuacji tak, aby nie dopuścić w żadnym wypadku do trwałego uszkodzenia wrażliwej i delikatnej tapicerki. W szczególności dotyczy to skórzanych obić.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.pogromcyplam.pl!

Dodaj komentarz