You are currently viewing Jakie zbiorniki na nawóz RSM wybrać?

Jakie zbiorniki na nawóz RSM wybrać?

Przechowywanie oraz wykorzystywanie nawozów w formie płynnej staje się obecnie coraz bardziej popularne, w wielu różnych gospodarstwach rolnych. Aby było to jednak możliwe, kluczowe staje się wykorzystywanie tych najbardziej odpowiednich zbiorników na nawóz RMS. Wyróżniać się one powinny pewnymi, bardzo istotnymi cechami.

zbiornik na nawózZdecydowanie najbardziej rozpowszechnioną formą przechowywania nawozów w postaci płynnej jest wykorzystywanie w tym celu stalowych zbiorników. Są one obecnie oferowane w kilku różnych wersjach, różniących się dosyć istotnie pod względem pojemności. Zazwyczaj jednak spotkać się można z pojemnościami rzędu 25m3 lub 50m3. Zakup takich właśnie zbiorników nie jest wydatkiem małym, ale z drugiej strony jest bardzo opłacalny. Często pozwala na osiągnięcie przez dane gospodarstwo rolne znacznie większej wydajności pracy. Wszystko ze względu na znacznie bardziej zautomatyzowany i uproszczony proces nawożenia produktami płynnymi, co jest obecnie realizowane przy pomocy kilku różnych maszyn. Koszt zakupu zbiornika takiego, jak zbiornik na nawóz RSM może, w zależności od jego pojemności, przekraczać kwotę 20 tysięcy złotych. Właśnie z tego względu tak często stosowaną praktyką na polskich gospodarstwach jest podpisanie umowy przez rolnika z dostawcą nawozu na dzierżawę zbiornika.

zbiornik na nawózTym samym, duża opłata za jego zakup będzie podzielona na wiele mniejszych, cyklicznie uiszczanych opłat. Niezależnie jednak od formy wejścia w posiadanie takich pojemników rolniczych, będzie to zawsze korzystne dla posiadacza. Oprócz zalet związanych ze stosowaniem nawozów płynnych, zbiorniki takie posiadają cały zakres innych, bardzo cennych cech. Wyróżniają się one bowiem najczęściej bardzo solidnymi zabezpieczeniami, chroniącymi przed rozwojem korozji na ich powierzchni. Jest to bardzo ważne, gdyż typowy nawóz azotowy wchodzi bardzo agresywnie w reakcję z powierzchniami wykonanymi z różnych materiałów. Jedynie przy prawidłowym zabezpieczeniu będzie można mieć pewność, co do możliwości korzystania ze zbiornika przez długi czas.

Nawozy płynne są obecnie jednym ze zdecydowanie najbardziej popularnych ich rodzajów. Wykorzystywanie ich przede wszystkim przekładać się będzie na zdecydowanie większą wydajność wykonywania prac związanych z nawożeniem pola. Oczywiście, takie właśnie nawozy w każdym przypadku powinny być prawidłowo przechowywane. W tym celu zdecydowanie najlepiej sprawdzić się mogą dedykowane, nowoczesne zbiorniki, szczególnie odporne na oddziaływanie nawozów azotowych.

Dodaj komentarz