Jakie systemy rozkładania stosuje się w narożnikach?

Narożniki, mogą być z całą pewnością przykładem tego rodzaju mebli, które pełnić mogą wiele różnych funkcji. Duża część obecnie dostępnych modeli, jest bowiem wyposażona w bardzo praktyczną funkcję spania. Dzięki niej, w dzień mebel ten może pełnić funkcję zestawu wypoczynkowego, w nocy zaś – funkcję wygodnego oraz przestronnego łóżka. Pomiędzy narożnikami z funkcją spania, mogą występować jednak spore różnice.

Różnorodność narożników

tapicerka w salonieGłówne są związane przede wszystkim z zastosowanym w danym narożniku, systemie ich rozkładania., które mogą się różnić przede wszystkim różnym poziomem wygody. Przykładem tego rodzaju narożnika, jest często stosowany system DL, który polega na podniesieniu siedziska do góry, oraz przesunięciu go do siebie. W przypadku tego systemu rozkładania zastosowanego w narożnikach, zaletą jest prostota oraz fakt dostępności zazwyczaj aż dwóch oddzielnych pojemników na pościel. Jeżeli chodzi o najlepsze tanie narożniki, to najczęściej stosowanym w nich systemem rozkładania jest system szufladowy. Wyróżnia się on bardzo wysokim poziomem szybkości rozłożenia, oraz ogólną wygodą. W celu rozłożenia takiego narożnika, wystarczy wysunąć wbudowana pod siedziskiem, specjalną szufladę. Wystarczy złapać ją następnie za uchwyt, aby ten sposób wyciągać schowany w środku narożnika, wygodny, piankowy materac. System ten wyróżnia się przede wszystkim możliwością jego obsługi jedynie z użyciem jednej ręki. Innym, bardzo popularnym systemem rozkładania narożnika, jest system belgijski. W jego przypadku, sposób rozkładania tego właśnie mebla, najbardziej przypominać może rozkładanie łóżka polowego. Konstrukcja ta, opiera się na specjalnych, rozkładanych nogach, które trzeba oczywiście wcześniej wysunąć. Dzięki temu, już w kilka chwil można stworzyć bardzo wygodne miejsce do spania, oparty o piankowy materac.

projektowanie wnętrzRóżne rodzaje systemu rozkładania narożników, mogą się lepiej sprawdzać w różnych zastosowaniach. Na przykład, w sytuacji postawienia tego mebla w pokoju dziecka należy się upewnić, że sposób rozłożenia tego mebla nie sprawi dziecku żadnych trudności. Narożniki coraz częściej, stają się przykładem bardzo praktycznych mebli wielofunkcyjnych, z których korzystać można niezależnie do pory dnia. Coraz częściej wyposażone są one bowiem w funkcję rozkładania, co pozwala na korzystanie z nich nocą jako z łóżka, które wyróżniać się będzie całkiem sporymi rozmiarami, oraz dużą wygodą. Sposób rozkładania tego właśnie mebla, może być w różnych przypadkach bardzo zróżnicowany, więc warto go dostosować do własnych oczekiwań.

Duże i funkcjonalne narożniki znajdą Państwo na www.e-meblostyl.pl – zapraszamy!

Dodaj komentarz