You are currently viewing Jakie są rodzaje folii okiennych?

Jakie są rodzaje folii okiennych?

Folie okienne można w łatwy sposób podzielić w zależności od ich zastosowania. Część z nich skupia się przede wszystkim na ochronie osób i pomieszczeń, a inne na podnoszeniu komfortu użytkowania budynku. Każdy z produktów posiada swoje indywidualne właściwości, choć niektóre mogą mieć wspólne cechy. Rodzajów jest mnóstwo, jednak które z nich są najpopularniejsze i jakie warto wybrać do swojego domu, mieszkania, lokalu, czy budynku użyteczności publicznej?

Folia lustrzana od dobrej firmy

folia lustrzanaPierwszym z rodzajów folii bezpiecznej, podnoszącej właściwości mechaniczne jest folia antywłamaniowa. Jest ona wyjątkowo gruba i solidnie przywiera do szyby. Montuje się ją zazwyczaj od wewnątrz, aby uniemożliwić złodziejowi próbę jej ściągnięcia. Ten produkt chroni szybę przed rozbiciem się, dlatego nawet po stłuszczeniu, elementy szkła pozostaną na swoim miejscu, co z pewnością zniechęci włamywacza do dalszych działań. To także skuteczna ochrona przed działaniami wandali, rzucającymi kamieniami w okna. Montuje się ją przede wszystkim w sklepach i lokalach lub domach prywatnych. Kolejnymi typami produktu są folie przeciwsłoneczne, z filtrem UV oraz izotermiczne. W zależności od pory roku stosuje się inny produkt. Pierwszy z nich wybierany jest przede wszystkim, kiedy za oknem panuje wysoka temperatura. Wówczas przy pomocy tej folii utrzymuje się chłód wewnątrz budynku. Produkt z filtrem UV chroni osoby znajdujące się w pomieszczeniu przed działaniem szkodliwego promieniowania, natomiast izotermiczny (wykorzystywany zimą) zatrzymuje ciepło w domu.

folia lustrzanaMożna wyróżnić również folie lustrzane, które łączą w sobie funkcjonalność i interesujące walory estetyczne. Najczęściej wykorzystuje się je w miejscach, w których użytkownicy chcą utrzymać maksymalną prywatność. Produkt uniemożliwia zobaczenie co dzieje się w środku, natomiast z wewnątrz budynku jest możliwość zauważenia obszaru poza domem. Lustrzane odbicie nie jest jedyną funkcjonalną cechą produktu, gdyż ten umożliwia również dodatkowe schłodzenie pomieszczenia i ochronę przed słońcem. Polecana folia lustrzana we Wrocławiu produkowana jest przez zespół, który dokłada wszelkich starań, aby zachować najważniejsze właściwości produktu. Folia jest niedroga i zapewnia maksymalną prywatność użytkownikom. Na polskim rynku można znaleźć wiele rodzajów folii okiennych, które można dostosować do swoich potrzeb.

Osoby zainteresowane mogą zamówić u producenta między innymi folie antywłamaniowe, przeciwsłoneczne, z filtrem UV, lustrzane, czy dekoracyjne. Wszystkie z nich powinny zostać zamontowane przez fachowców, aby upewnić się, że prawidłowo będą pełniły swoją funkcję. Producent najczęściej pomaga w dokładnym wymierzeniu okien i dopasowaniu wymiarów folii.

Dodaj komentarz