You are currently viewing Jakie obszycia wykonują tapicerzy meblowi?

Jakie obszycia wykonują tapicerzy meblowi?

Zakłady tapicerskie w wielu przypadkach pomagają zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, którą klient musiałby wydać na zakup nowych mebli, siedzeń samochodowych lub innych elementów wyposażenia domu bądź pojazdu. Zazwyczaj usługi nawet profesjonalnych przedsiębiorstw są kilkukrotnie tańsze niż zakup nowego produktu. Nie każdy jednak wie, które meble mogą zostać oddane do zakładów tapicerskich.

Tapicer który zajmie się meblami

tapicer meblowyWarto zapoznać się z przykładowymi usługami specjalistów, aby móc zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Eksperci świadczący usługi z zakresu tapicerstwa meblowego wbrew pozorom często nie zajmują się wyłącznie meblami, lecz także niektórymi elementami wyposażenia pojazdów i innymi zadaniami. Przykładowe usługi firmy warto wymienić od tych, które wykonywane są najczęściej – jest to między innymi tapicerowanie kanapy, fotela oraz narożnika. Bez względu na rozmiar mebla, jego stan techniczny czy zastosowanie, taki produkt można zawieźć do eksperta. Zajmie się on ściągnięciem uszkodzonego materiału i założy nowy w całkowicie bezinwazyjny sposób. Tapicer meblowy zajmuje się dodatkowo tapicerowaniem puf oraz krzeseł, nawet tych znacznie starszych. Czasami do jego zadań należy kompletna renowacja zestawów mebli, co sprawia, że zostaje im przywrócony dawny blask. Do zakładów tapicerskich głównie trafiają meble skórzane, jednak te pokryte innymi materiałami, możliwe do renowacji, też są przyjmowane.

tapicer meblowyW przypadku tapicerstwa samochodowego bądź motocyklowego, do zakładu można oddać na przykład fotele. Tapicerowane są również gałki od biegów, kierownice oraz siedzenia motocyklowe. Niektórzy w swoich samochodach mają również inne elementy skórzane, w tym, chociażby pokrowce – je także można oddać do renowacji. Niektóre firmy oferują też realizację innych, nietypowych zleceń, co otwiera nowe możliwości przed osobami, które chcą nałożyć pokrowiec na dowolne schowki lub inne wyroby. Warto korzystać z usług takich przedsiębiorstw, aby mieć pewność, że zadanie zostanie wykonane profesjonalnie. Wiedząc już, które elementy wyposażenia domu lub auta można oddać do tapicera, nie trzeba martwić się o konieczność zakupu nowych mebli.

Jeżeli siedzenie się wytarło, poplamiło lub podarło, wystarczy skonsultować się z wybranym zakładem tapicerskim i oddać produkt do renowacji. Koszt usług w dużej mierze zależy od wykorzystanego materiału oraz tego, czy tapicer będzie musiał go kupić, czy otrzyma go od swojego klienta. Wciąż jednak cena jest znacznie niższa niż zakup kompletnego, nowego wyposażenia.

Dodaj komentarz