You are currently viewing Jaki zestaw białych mebli łazienkowych wybrać?

Jaki zestaw białych mebli łazienkowych wybrać?

Łazienka jest miejscem, w którym spędza się bardzo dużą ilość czasu. Z uwagi na to, że na użytkowanie tego pomieszczenia schodzą długie godziny, najlepiej jeśli będą znajdywały się w nim piękne dla oka i komfortowe meble. Białe komplety łazienkowe stanowią uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do kafelek i dekoracji w każdym kolorze.

Meble w uniwersalnym kolorze

zestaw białych mebli łazienkowychPodczas ich wybierania warto zwrócić uwagę na wiele aspektów, np. materiał wykonania, obecność powłoki ochronnej czy inne parametry. Istotna jest zawartość zestawu łazienkowego. Czasem znajdują się w nim tylko podstawowe meble, np. umywalka z szafką i osobny słupek na ręczniki, często jednak komplet jest bardzo rozbudowany. Oprócz podstawowych modeli mogą się w nim znaleźć także półsłupki czy szafki wiszące. Dzięki temu, kupując zestaw białych mebli łazienkowych, nabywca otrzymuje duży komplet, który pozwoli mu znaleźć miejsce do przechowywania wszelkich kosmetyków oraz niezbędnych środków higieny. Niektóre szafki są dodatkowo wyposażone w lustra, które uzupełnią podstawową taflę zawieszaną nad umywalką i optycznie powiększą pomieszczenie. Wybierając komplet białych mebli łazienkowych, warto zwrócić uwagę na uchwyty, które pozwolą w łatwy sposób sięgnąć do wnętrza słupków czy szafek.

zestaw białych mebli łazienkowychRączki powinny być wygodne i wyprofilowane, dzięki czemu drzwiczki i szuflady będzie można otworzyć nawet mokrą dłonią. Wilgoci nie brakuje w łazience, dlatego istotne jest także, aby wierzchnia powłoka mebli były laminowana. Dzięki temu woda nie przeniknie do materiału – który często stanowi płyta MDF – i nie spenetruje go, wywołując butwienie oraz gnicie. Wybierając komplet, nie warto zapominać, że jeden z jego najważniejszych elementów stanowi umywalka. Należy się zastanowić, czy postawić na sprawdzony i klasyczny model z otworem na baterię, czy też wybrać umywalkę dostosowaną do kranu umieszczonego w ścianie. Istotny jest również kształt tego elementu zestawu, gdyż może być to zarówno – niezwykle modna obecnie – miska, niejako odłożona na szczycie szafki, jak i duża umywalka o znacznej szerokości. Wybierając zestaw białych mebli łazienkowych, należy wziąć pod uwagę jego zawartość i cechy każdego z elementów.

Najważniejszym z nich jest umywalka, nad którą codziennie spędzane są długie, jeśli nie godziny, to minuty. Z tego powodu warto zadbać, aby była ona wygodna i pięknie się prezentowała. Istotne również są szafki, w których nie może zabraknąć miejsca na ręczniki oraz kosmetyki. Każdy z mebli musi być zabezpieczony przed wilgocią, która potrafi gromadzić się w łazience w dużych ilościach.

Dodaj komentarz