You are currently viewing Jaki włącznik dopasować do aranżacji mieszkania?

Jaki włącznik dopasować do aranżacji mieszkania?

Wbrew pozorom bardzo istotną funkcję w aranżacji mieszkania pełnią gniazdka i włączniki świateł. To niewielkie detale, jednak przy nowoczesnych aranżacjach potrafią w znaczny sposób wpłynąć na charakter wnętrza. W związku z tym coraz więcej osób dokłada starań, aby takie elementy były perfekcyjnie dopasowane do stylu salonu, pokoju, czy nawet korytarza.

Niska cena za włącznik

włącznik światłaDzięki szerokiej ofercie producentów bez problemu można znaleźć nie tylko bezpieczne włączniki i gniazdka, ale także wyróżniające się nieszablonowym wzornictwem. W jaki sposób dobrać je do stylu wnętrza? W większości mieszkań włączniki i gniazdka są dopasowywane w taki sposób, aby nie rzucały się w oczy. Ich kolor i wielkość dopasowuje się do koloru ścian, aby nie wyróżniały się one znacząco. Takie działanie jest zrozumiałe, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby wnętrze było stonowane i delikatne. Wtedy w aranżacji będą dominowały inne cechy charakterystyczne – umeblowanie, tapeta czy oświetlenie. W takim wystroju najlepiej sprawdzają się białe, beżowe lub delikatnie szare detale. Nie bez powodu wybiera się właśnie prosty włącznik światła – cena nowego jest stosunkowo niska. W hurtowniach znajdziemy jednak szereg rozwiązań, które można w ciekawy sposób wykorzystać we wnętrzu.

włącznik światłaW ostatnim czasie popularne jest montowanie jasnych włączników na ścianach pokrytych farbą w intensywnym kolorze. Działanie to sprawia, że powstaje kontrast, który można wykorzystać, aby wzbogacić wnętrze. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji włączniki i gniazdka nie powinny być rozmieszczone na ścianie przypadkowo. Zamiast tego ich ułożenie powinno być przemyślane – w tym celu nierzadko ustawia się obok siebie kilka włączników, tworząc w ten sposób estetyczny panel. Oprócz włączników świateł coraz częściej montuje się specjalne pokrętła, które umożliwiają zmianę intensywności oświetlenia. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ można kontrolować jasność świecenia żarówek i dopasowywać je do swoich potrzeb, czy sytuacji. Oprócz klasycznych włączników światła, w niektórych hurtowniach można kupić panele dotykowe. Nie tylko efektywnie się one prezentują, ale także umożliwiają sterowanie oświetleniem przy pomocy aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym.

Takie gadżety dopiero wchodzą na rynek, przez co ich cena jest trochę wyższa niż w przypadku klasycznych włączników. Pewne jest jednak to, że zainteresowanie nowymi technologiami będzie coraz większe. Tylko kwestią czasu jest to, że zastąpią popularne, manualne układy sterowania.

Dodaj komentarz