You are currently viewing Jak wybrać markizy na taras?

Jak wybrać markizy na taras?

Taras to idealne miejsce do odpoczynku w okresie wiosenno-letnim. Piękne słońce, wysoka temperatura i delikatny wiatr zachęcają do tego, by miło spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednak są też takie rzeczy, które skutecznie mogą odstraszać od korzystania z tarasu. Słońce świecące prosto w oczy, delikatna ale denerwująca mżawka, czy zbyt silny wiatr to niektóre z nich.

Estetyczne markizy tarasowe

markizy na tarasCzy można sprawić, by w każdą pogodę można było odpoczywać na tarasie? Najlepszym rozwiązaniem tego problemu wydają się być ładne markizy na taras z Warszawy. Markizy montowane są na ścianie budynku i mogą być złożone z jednej części lub dwóch. W pierwszej opcji markizy ustawiane są pod kątem prostym lub lekko opadając ku końcu tarasu, w opcji drugiej mają dodatkową część opadającą pionowo w dół, wysuwaną z drugiej kasetki umiejscowionej na końcówce pierwszej części markizy. Dzięki temu mogą osłaniać taras nie tylko z góry, ale i z przodu. Do wyboru są markizy stałe lub składane. Stała markiza najczęściej ma mocowanie na profilu aluminiowym, w przypadku markiz zwijanych stosowane są także stelaże drewniane. Markiza zwijana daje więcej możliwości, ponieważ można przy ładnej pogodzie ją zwinąć, a przy dużym nasłonecznieniu rozwinąć. Kupując markizę trzeba brać pod uwagę materiał z jakiego jest zrobiona.

markizy na tarasKoniecznie musi być on wodoodporny, jak również odporny na działanie promieni UV. Najlepsze są tutaj tkaniny syntetyczne, które poza wyżej wymienionymi właściwościami są także łatwe do czyszczenia, a ich gruby splot zapobiega uszkodzeniom, na przykład w przypadku ulewnego deszczu czy gradobicia. Do wyboru są markizy w różnych kolorach, najczęściej są one jednobarwne lub w pionowe paski. Kolorystykę warto dopasować do elewacji budynku lub na przykład do koloru dachówek, tak by całościowy wygląd domu z zewnątrz był spójny. Warto zaznaczyć, że markizy powinny być montowane przez fachowców. Dzięki temu będą się one dobrze trzymały i niestraszne będą im zmienne warunki pogodowe. Dobrze zamocowana kasetka z markizą będzie dobrze trzymała się ściany, a jej mechanizm zwijania i rozwijania markizy będzie niezawodny. Reasumując, markizy tarasowe to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu.

Dobra markiza nie kosztuje wiele, a jest niesamowicie praktyczna i estetyczna. Fachowcy zatrudnieni w sklepie z markizami na pewno zajmą się nie tylko jej dostarczeniem pod wskazany adres, ale także jej montażem na ścianie i sprawdzeniem czy wszystko działa jak trzeba. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że markiza jest sprawna.

Dodaj komentarz