You are currently viewing Jak wybrać dobre buty robocze?

Jak wybrać dobre buty robocze?

Praca w fabryce, na budowie, czy na magazynie jest ryzykowna. Łatwo o urazy, wypadki. Dlatego tak ważne jest nie tylko stosowanie się do przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy, ale także to, by odpowiednio się zabezpieczyć przez urazami różnego typu. Na głowę zakłada się kask lub czapkę, na dłonie rękawiczki. Chroni się też drogi oddechowe, słuch, czy wzrok (gogle, maski, nauszniki itp.). co jednak ze stopami?

Specjalne obuwie męskie

buty roboczeW końcu jeśli ciężki karton, cegła, czy sprzęt spadnie nam na stopę to może dojść do pęknięcia kości, czy do zranienia. Dodatkowo w trudnych warunkach pracy łatwo o poślizgnięcie się, skręcenie kostki, czy o nadepnięcie na gwóźdź lub inny ostry przedmiot. Dlatego też warto kupić dobre damskie lub męskie buty robocze w Szczecinie. Specjalne buty wyglądają tak jak te zwyczajne, ale są o wiele mocniejsze. Najpopularniejsze są buty za kostkę, przypominające botki. Są sznurowane, mają grubą podeszwę. But robiony jest ze skóry, dzięki czemu nie przemaka, a także zapewnia komfort noszenia. Skóra to materiał trwały, buty z niej zrobione można nosić przez wiele lat. poza tym skórzane buty są zawsze modne i dobrze się prezentują. W wersji zimowej w środku mogą mieć ciepły kożuszek. W wersji letniej zaś buty mają długość przed kostkę, mogą też mieć prześwity, dzięki czemu zapewniają ,,wentylację” buta. Buty robocze muszą mieć grubą, antypoślizgową podeszwę. W takich butach można nadepnąć na szkło, gwóźdź, czy przejść po kałuży bez obaw, o zranienie czy poślizgnięcie się. Buty robocze najczęściej są sznurowane. Sznurówki pozwalają na dopasowanie buta do stopy.

buty roboczeOsoby szczuplejsze mogą bardziej ściągnąć sznurowadła, a grubsze je poluzować. Rzepy nie byłyby tak solidne, często się odpinają. Buty wkładane nie byłyby tak komfortowe. Z kolei zamek nie jest dobrym rozwiązaniem, bo jest wykonany z metalu. W przypadku wykonywania prac elektrycznych łatwo o porażenie prądem. Dlatego też buty nie zawierają metalowych elementów, a podeszwa jest wykonana z gumy (nie przewodzi prądu). Podsumowując, dobre buty robocze to podstawa bezpiecznej pracy na placu budowy, w branży stoczniowej, przemysłowej, czy drzewnej. Buty chronią stopy przed groźnymi urazami. Powinny być wygodne, sznurowane, mieć gumową podeszwę.

Najlepsze są modele z naturalnej skóry o długości za kostkę, bo chronią całą stopę i kostkę przez zranieniem i skręceniem. Nie warto oszczędzać na butach roboczych, bo oszczędzanie na bezpieczeństwie nidgy dobrze się nie kończy. Trzeba celować w dobre modele od sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz