You are currently viewing Jak tworzy się tynk metodą maszynową?

Jak tworzy się tynk metodą maszynową?

Już od pewnego czasu widać znaczne zmiany w podejściu do prac wykończeniowych. Coraz częściej poszukiwane są skuteczne sposoby na przyśpieszenie ich wykonywania, bez jednoczesnego zmniejszenia trwałości rezultatów takich prac. Przykładem mogą być na przykład bardzo popularne w ostatnim czasie tynki typu maszynowego. Ich główną zaletą jest fakt, że takie tynkowanie trwa zazwyczaj bardzo szybko, a jednocześnie, negatywnie nie odbija się to na trwałości takich tynków.

Cechy tynku maszynowego?

przygotowanie do remontu pokoju z otynkowanymi ścianamiCo więcej, pewne ich rodzaje nie wymagają żadnego rodzaju prac wykończeniowych, to jest na przykład wygładzania. Pomimo tego, tynki maszynowe okazują się wyjątkowo trwałe i odporne, w tym również na oddziaływanie wilgoci. Aby tak jednak, było, należy jedynie zastosować się do pewnych zasad, podczas wykonywania takich tynków. Bardzo ważne jest więc, by tworzyć je nie wcześniej niż 4 miesiące od zamknięcia stanu surowego w budynku. Istotne jest, by tworzyć je w temperaturze nie niższej niż plus pięć stopni. Powierzchnie, na które ma być aplikowany taki tynk muszą być zaś zwarte, oraz wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Samo tworzenie tynków metodami maszynowymi, zawsze powinno składać się z kilku etapów. Etap pierwszy to przygotowanie mieszanki, wlanie do niej właściwej ilości wody oraz przelanie jej do agregatu tynkarskiego.

mieszkanie podczas remontu z otynkowanymi ścianamiNastępnie można przystąpić do etapu aplikacji, która to traktowana jest jako obróbka wstępna. Jej celem jest utworzenie połączenia pomiędzy ścianą a właściwa warstwą tynku, która powstaje później. Po utworzeniu tej warstwy, ważne jest przetarcie wszelkich nierówności oraz zacieków, za pomocą pacy oraz odczekania do całkowitego obeschnięcia tynku. Kolejny krok to aplikowanie właściwej warstwy tynku, co powinno być wykonane jednak płynnymi ruchami poziomymi. Po związaniu warstwy, można ją wyrównać z użyciem łaty typu H. Tak powstały tynk również należy pozostawić do całkowitego obeschnięcia, a czas schnięcia może być zróżnicowany, zależąc przede wszystkim od rodzaju wykorzystywanej masy tynkarskiej. Najważniejszą zaletą związaną z wykonywaniem tynku taką metodą, jest zdecydowanie krótszy czas trwania takich prac.

Tynki maszynowe mogą się pochwalić wraz biegiem czasu coraz większą popularnością. Aby tak jednak było, bardzo ważne jest aby wiedzieć, jak je prawidłowo wykonać. Ze względu na poziom skomplikowania takich prac, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie ich zlecenie doświadczonym ekipom, specjalizującym się w wykonywaniu różnego rodzaju prac wykończeniowych. Pozwala to na znaczne skrócenie okresu ich wykonywania.

Dodaj komentarz