You are currently viewing Jak rozpoznać dobrego rzeczoznawcę?

Jak rozpoznać dobrego rzeczoznawcę?

Planując sprzedaż działki, domu, czy też nieruchomości komercyjnej, z całą pewnością należy przeprowadzić jej rzetelną wycenę. W celu uzyskania bardziej miarodajnej wyceny znacznie bardziej opłacalne okazuje się być zlecenie tego właśnie zadania, profesjonalnym rzeczoznawcom. Powinien się on cechować zarówno odpowiednimi cechami, jak i również doświadczeniem.

Specjalista od wyceny nieruchomości

wycena nieruchomości Z pewnością jednym z bardziej istotnych czynników, jakie bezwzględnie należy brać pod uwagę wybierając odpowiedniego rzeczoznawcę, jest posiadane przez niego wykształcenie. Ten rzetelny specjalista tego typu, powinien być w stanie legitymować się dyplomem co najmniej magistra studni wyższej. Preferowany w takiej sytuacji kierunek studiów to ten w zakresie nauk ekonomicznych. Niezwykle ważną rolę odgrywają również studia podyplomowe, które są jedynym dostępnym sposobem na uzyskanie wykształcenia kierunkowego w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego. Oczywiście, samo wykształcenie to nie wszystko i co najmniej równie ważne jest posiadanie przez wybranego rzeczoznawcę odpowiedniej praktyki zawodowej. Minimalnym wymaganiem okazuje się być również co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku, który bezpośrednio byłby związany z wyceną nieruchomości.

sprzedaż nieruchomości Jeżeli chodzi o specjalistę takiego jak rzeczoznawca wyceny nieruchomości, z pewnością warto zwrócić uwagę również na posiadany przez niego wpis do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych. Jak się okazuje, nie każdy absolwent może się posługiwać tytułem rzeczoznawcy — dotyczy to jedynie tych osób, które zadbały o posiadanie wspomnianego wyżej wpisu do odpowiedniego rejestru. Wpis ten, w przypadku rzeczoznawców, traktowany jest w zdecydowanej większości przypadków jako uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu. Co więcej, rejestr rzeczoznawców można sprawdzić samodzielnie, weryfikując uprawnienia danego rzeczoznawcy, opierając się przede wszystkim o odpowiednie strony rządowe. Wszystko to z pewnością pozwoli na wybranie takiego specjalisty, który posiada odpowiednie uprawnienia do wykonania rzetelnej wyceny.

Od pewnego momentu, coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnych rzeczoznawców majątkowych. Korzystanie z usług takich specjalistów może się okazać kluczowe na przykład podczas sprzedaży działki, czy też dowolnej posiadłości. Oczywiście, podczas wyboru odpowiedniego rzeczoznawcy, należy dużą uwagę zwrócić na pewne szczególne uprawnienia, posiadane przez danego rzeczoznawcę wykształcenie, oraz doświadczenie zawodowe.

Dodaj komentarz