You are currently viewing Jak dobrze zamontować klimatyzację?

Jak dobrze zamontować klimatyzację?

Sprawna klimatyzacja w domu czy biurze jest coraz bardziej pożądanym produktem przez wiele osób. Dobrze urządzenie pozwoli cieszyć się przyjemnym, orzeźwiającym chłodem nawet wtedy, kiedy za oknem świeci ostre słońce, a termometr pokazuje nawet powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. Dodatkowo klimatyzacja może mieć funkcję ogrzewania, przydatną w okresie jesienno-zimowym.

Szybki montaż klimy

montaż klimatyzacji Żeby jednak wszystko działało jak należy, a my byśmy mogli cieszyć się chłodnym powietrzem w pomieszczeniu to trzeba nie tylko wybrać odpowiedni model klimatyzatora. Równie ważny jest sprawny montaż klimatyzacji w Krakowie. Jeśli klimatyzator zostanie źle zainstalowany to może nie chłodzić należycie, lub odwrotnie – będzie nam zbyt chłodno, niezależnie od ustawionej temperatury. Co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzatorów? Na pewno ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. Jeśli jednostka chłodząca znajduje się wewnątrz pomieszczenia to najlepiej jest ją zamontować nad drzwiami lub nad oknem. W takim miejscu nie będą one przeszkadzały, dodatkowo montaż nad oknem ma tę zaletę, że urządzenie można przysłonić firanką czy zasłonką kiedy nie jest używane. W ten sposób powietrze chlodne będzie równomiernie rozchodziło się po całym pomieszczeniu. Nie zaleca się montażu klimatyzatorów blisko łóżka czy biurka. Podczas pracy czy relaksu nawiew klimy wiałby bezpośrednio na nad. Mogłoby to doprowadzić do szybkiego wychłodzenia się, co skutkowałoby napadem kataru i kaszlu. Szczególnie osoby o wrażliwym układzie oddechowym, dla których komfort cieplny jest bardzo ważny, powinny zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę.

montaż klimatyzacji Druga ważna rzecz dotyczy klimatyzatorów z jednostkami zewnętrznymi. Zwykle mają one formę prostokąta z widocznym wiatrakiem. Montuje się je na elewacji budynku, zwykle w okolicy okien, bo tam właśnie znajdzie się część wewnętrzna klimatyzatora. Trzeba mieć na względzie, że spółdzielnie mieszkaniowe czy właściciele biurowców nie zawsze zgadzają się na taki montaż, by nie szpecić budynku. Również dojdzie do jednostki chłodzącej będzie utrudnione, bo trzeba wspinać się na wysoką drabinę czy rusztowanie by ją naprawić, czy zrobić jej przegląd. Z tego względu wybór jednostki wewnętrznej jest bardziej korzystny, bo ułatwia korzystanie z klimatyzatora.

Podsumowując, nawet najlepsze urządzenie, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowane, to nie będzie dawało takiego efektu o jaki nam chodzi. Zawsze warto zatrudnić fachowców, którzy się tym zajmą i będą wiedzieli gdzie i jak umieścić klimatyzator. Wtedy będziemy cieszyć się chłodem bez obaw o przeziębienie.

Dodaj komentarz