You are currently viewing Jak dobrać zlewozmywak granitowy do kuchni?

Jak dobrać zlewozmywak granitowy do kuchni?

Zlewozmywaki wykonane z granitu stają się coraz bardziej popularne. Mimo iż ich cena jest bardzo wysoka, to jednak ich zalety są przeważające. Taki zlew po kilkunastu latach będzie dobrze wyglądał w kuchni i nikt nie pomyśli o jego wymianie. Granit jest odporny na pękanie, zarysowania, czy odbarwienia. Warto jednak zaznaczyć, że zlewy granitowe występują w wielu wersjach.

Różne zlewozmywaki granitowe

zlewozmywaki granitowe jednokomoroweJak wybrać tę, która najlepiej wpasuje się w aranżację kuchni? Pierwsza kwestia to wielkość zlewu. Dostępne są ekskluzywne zlewozmywaki granitowe jednokomorowe, dwukomorowe i półtora komorowe. Te ostatnie mają jedną dużą komorę i jedną mniejszą, stosowaną zwykle do mycia sztućców. Zlew jednokomorowy będzie idealny do małych kuchni, jak również dla osób które na co dzień korzystają ze zmywarki, a zlew jest im potrzebny by opłukać ręce czy umyć warzywa do przygotowania posiłku. Większe zlewy będą idealne jeśli ktoś lubi wstawiać naczynia do zamoknięcia, a w drugiej komorze je dokładnie myć i płukać. Druga kwestia to ociekacz lub jego brak. Ociekacz to płasko położona na blacie ,,płyta” będąca integralną częścią zlewu. Na ociekaczu można odstawiać mokre naczynia do wyschnięcia, kłaść gąbki i butelkę z płynem do mycia naczyń, czy tez kłaść owoce do mycia. W ten sposób nie zniszczy się i nie zamoczy blatu, zyskuje się też dodatkową przestrzeń do suszenia naczyń.

zlewozmywaki granitowe jednokomoroweSame suszarki zwykle są niewielkie i w przypadku umycia więcej niż jednego garnka trzeba je od razu wycierać, bo nie ma na nie miejsca. Ociekacz oczywiście zajmuje trochę miejsca na blacie, ale zawsze można wybrać taki zlew który ma taki stosunkowo mały. Kolejna kwestia to kształt zlewu. Tradycyjnie zlewy granitowe są albo kwadratowe albo prostokątne. W sprzedaży można dostać jednak też zlewy narożne w wielu fantazyjnych wzorach oraz zlewy okrągłe. Zlew narożny sprawdzi się w małych kuchniach, bo pozwala na wykorzystanie nieużywanej części blatu. Z kolei zlew okrągły nada kuchni nowoczesnego charakteru. Trzeba też pomyśleć o kolorze. Najczęściej wybierane są zlewu czarne, antracytowe. Jednak można kupić też zlewy kremowe, brązowe, czy szare. Tak szeroki pakiet kolorów sprawia, że bez problemu da się dopasować zlew do aranżacji kuchni.

Reasumując, zlewy granitowy należy dobierać pod kątem kształtu, wielkości oraz koloru. Zlew ładny, ale niepraktyczny się nie sprawdzi, ale duży i szeroki zlew, który odstaje kolorystycznie od reszty pomieszczenia także nie będzie atrakcyjny. Kierując się trzema czynnikami naraz dokona się dobrego wyboru.

Dodaj komentarz