You are currently viewing Jak dbać o sprawny stan techniczny opryskiwacza?

Jak dbać o sprawny stan techniczny opryskiwacza?

Aby możliwe było prawidłowe aplikowanie środków przeznaczonych do ochrony roślin, może nie obyć się bez wykorzystywania urządzenia nazywanego opryskiwaczem. Ze względu na sporą intensywność wykorzystywania tego sprzętu, powinien on podlegać regularnym badaniom technicznym.

W tym celu kluczowe może być znalezienie godnego zaufania serwisu

najlepszy serwis opryskiwaczyTo właśnie na posiadaczu sprzętu do ochrony roślin spoczywa obowiązek przeprowadzenia regularnych badań. Tylko w takim przypadku można zyskać pewność, że zachowa on pełną początkową sprawność przez praktycznie niczym nieograniczony czas. Niezbędne jest również coroczne przeprowadzenie kalibracji opryskiwacza, co również ma znaczący wpływ na końcową wydajność takiego właśnie sprzętu. Badania sprawności technicznej przeprowadzają w Polsce certyfikowane Stacje Kontroli Opryskiwaczy. Część z tych właśnie stacji oferuje wykonywanie swoich usług z bezpośrednim dojazdem do klientów. Najlepszy serwis opryskiwaczy powinien móc się pochwalić wpisem na stronie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin. Badanie sprawności niezależnie praktycznie od fachowości jednostki, której zlecone zostaną takie testy, mają w każdym przypadku niemal identyczny przebieg.

opryskiwacz - częściPrzede wszystkim bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie takiego akcesorium, gdyż tylko w takim przypadku możliwe będzie prawidłowe oszacowanie jego stanu technicznego. Opryskiwacz w pierwszej kolejności oczyścić należy z zewnątrz, a dopiero później w jego środku. Kolejnym krokiem są zawsze dokładne oględziny zbiornika danego opryskiwacza. W takiej sytuacji bowiem będzie można prawidłowe sprawdzenie oraz skontrolowanie jego szczelności. W tym celu tak naprawdę wystarczające jest napełnienie zbiornika do pełna wodą. Wszelkie zaobserwowane nieszczelności powinny być oczywiście natychmiastowo usunięte. Zaobserwowanie ich na przyłączach przewodów czy też zaworów do zbiornika wymagać będzie zazwyczaj zastosowania profesjonalnych uszczelek. Samo uszkodzenie zbiornika, poprzez na przykład jego pęknięcie, wymagać będzie zastosowania kleju lub metody spawania.

Dbanie o opryskiwacze stosowane podczas zabiegów ochronnych roślin jest z pewnością niezwykle istotne. Jedynie w takiej sytuacji bowiem można zyskać pewność, że aplikacja wszelkiej maści środków będzie powiązana bezpośrednio z szeregiem oczekiwanych korzyści. Najlepiej kontrolę, naprawę czy też kalibrację opryskiwaczy rolniczych zlecić jest profesjonalistom. Tylko w takiej sytuacji bowiem zyskać można pewność, że wykonane w danej sytuacji prace przyniosą oczekiwane i długofalowe korzyści.

Dodaj komentarz