You are currently viewing Dekoracyjna funkcja listew przypodłogowych

Dekoracyjna funkcja listew przypodłogowych

Wykańczanie świeżo wyremontowanego pomieszczenia zawsze przysparza dużo problemów. Trzeba dobrać nie tylko całą kolorystykę, styl wykończenia, czy meble, ale również podłogi i listwy, które pozwolą sprawić, że całość będzie wyglądała bardzo stylowo. Wśród ofert producentów można znaleźć listwy wykończeniowe o ozdobnych profilach dopasowanych do każdego typu wnętrza.

Listwy z frezowanymi wzorami

listwy przypodłogoweIstotna jest również ich funkcjonalność, jednak przy tak dużej dostępności niemal wszystkie modele posiadają wystarczającą szerokość, by przykryć szczeliny dylatacyjne oraz schować kable od sprzętu elektrycznego. Listwy mogą być wykonane z wielu materiałów, wszystko zależy od efektu wykończeniowego jaki chcemy otrzymać. Zupełnie inne listwy będą pasowały do podłogi drewnianej, a inne do surowego wnętrza z grysem. Te wykonane z płyt mdf na pewno wpiszą się w nowoczesny wystrój mieszkań i dodadzą im charakteru. Z kolei klasyczne podłogi drewniane wymagają również drewnianych listew. Listwy przypodłogowe dekoracyjne poza frezowanymi wzorami powinny być przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Dzięki temu zapewni wiele lat trwałości parkietom, na których zostanie umieszczona. Wybierając listwy należy również patrzeć na to, by wybierać te o maksymalnej długości. Im mniej łączeń, tym całą konstrukcja będzie trwalsza.

listwy przypodłogoweWracają do drugiej roli listew nie można zapomnieć o tym, że znajdują wykorzystanie już nie tylko przy dekoracji podłogi, ale również ścian czy sufitów. Wiadomo, że takie typy listew dekoracyjnych muszą być wykonane ze zdecydowanie lżejszych materiałów, jednak ich montaż sprawia, że wnętrze wygląda zupełnie inaczej. Podstawą zawsze powinien być wybór materiału, a dopiero później konkretny wzór. Można dopasować je nawet w przypadku krzywych ścian, co pozwala zakryć wszelkie niedoskonałości. Bez względu na kolorystykę pomieszczenia oraz typ wykończenia należy pamiętać, żeby profile listew nie były zbyt skomplikowane, ponieważ mogą zaburzyć spójny wygląd domu. Listwy powinny dodawać lekkości nie zwracać na siebie tak uwagi, odciągając ją od pozostałych elementów dekoracyjnych. Listwy przypodłogowe mają wiele zalet, między innymi są wodoodporne i w każdym momencie można je przemalować na dowolny kolor.

Poza tym świetnie wyglądają w każdym wnętrzu stanowiąc estetyczny element wykończeniowy. Wysoka jakość wykonania oraz precyzja podczas frezowania są widoczne gołym okiem, dlatego decydując się na montowanie listew jako dekoracje zawsze można złożyć indywidualne zamówienie na unikatowe listwy, które będą znajdowały się tylko w naszym domu.

Dodaj komentarz