You are currently viewing Czym wyróżniają się szyny PCV?

Czym wyróżniają się szyny PCV?

Stosowanie karniszy staje się wraz z biegiem czasu coraz mniej popularne. Bardzo wpływa na to fakt, że nie można ich używać w przypadku okien o niestandardowym położeniu, czy też rozmiarze. Dobrym zastępstwem dla ich stają się coraz częściej szyny okienne.

Charakterystyka szyn PCV

zasłonyPopularność tych ostatnich zaczęła rosnąć wraz z rosnąca popularnością, nowoczesnych, minimalistycznych stylów wykończeniowych, w postaci na przykład stylu skandynawskiego. Właśnie do niego doskonale mogą dopasować się szyny PCV z Elbląga, których minimalistyczny wygląd spełnia wymogi opisywanego stylu. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego właśnie rozwiązania – przede wszystkim bardzo duże znacznie ma tutaj możliwość zastosowania tych szyn do niemal każdego rodzaju okien. Szyny PCV mogą być więc użyte w przypadku okien bardzo wysokich, a nawet w przypadku okien narożnych, gdzie bez trudu będzie można uzyskać efekt ciągłości podczas przesuwania firany czy też zasłon. Ogromną zaletą związaną z użyciem szyn PCV jest fakt, że w przeciwieństwie do na przykład karniszy, nie przytłaczają one wizualnie pomieszczenia, a nawet powodują jego optyczne powiększenie.

zasłona do szyny pcvJest to możliwe dzięki temu, że szyny okienne wyróżnia płaska konstrukcja, nie wymagająca dużych ilości wolnego miejsca. Na pierwszy rzut oka można nawet odnieść wrażenie, że firany czy też zasłony zostały mocowane bezpośrednio do sufitu, co świetnie podkreśla minimalistyczny styl wykończenia różnych pomieszczeń. Poszczególne rodzaje szyn okiennych mogą się mocno między sobą różnić, przede wszystkim liczbą zastosowanych w nich torów. Szyny PCV jednotorowe sprawdza się więc jedynie do umocowania jednej firany, lub też zasłony, dwutorowe – do dwóch i tak dalej. Warstwowe metody zawieszenia zasłon czy też firanek są obecnie szczególnie popularne gdyż pozwalają na uzyskanie stylowej, intymnej dekoracji okien na przykład w sypialni. Obecnie można znaleźć szyny okienne wykonane z aluminium, lub też tworzyw PCV. Szczególnie ten drugi rodzaj cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na niską masę własną, połączoną z bardzo wysokim poziomem odporności na różne zewnętrzne czynniki i zużycie prowadnic.

Odpowiednie i stylowe wykończenie okien jest obecnie bardzo ważną kwestią. Wszystko to ze względu na popularność stylów wykończeniowych, dla których ważne jest również to, jakich akcesoria użyte zostaną na przykład do wieszania zasłon. Zamiast karniszy, coraz częściej wybiera się obecnie minimalistyczne szyny okienne, które dodatkowo wyróżniają się niską wagą i większą uniwersalnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.cowoknie.pl.

Dodaj komentarz