You are currently viewing Czym wyróżnia się włókno szklane w tapecie?

Czym wyróżnia się włókno szklane w tapecie?

Istnieje wiele sposobów na to, by nadać ścianom estetycznego wyglądu przy jednoczesnym zabezpieczeniu ich powierzchni przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Korzystanie z nowoczesnych technologii zapobiega odpryskiwaniu powłoki ściennej, dzięki czemu raz położona okleina może wytrzymać w nienagannych stanie przez wiele lat.

Wytrzymałe i ładne tapety

tapeta Wybór dobrej metody zabezpieczenia ściany to gwarancja jej pięknego wyglądu na długo. Warto więc wybrać taki typ tapety lub panelu, który wykonany jest z solidnego surowca – np. włókna szklanego. Niezależnie od tego, jaki kolor czy wzór posiada wybrana do pomieszczeń mieszkalnych okleina ścienna – najważniejsze, by była ona solidnie wykonana i służyła swoim posiadaczom na wiele lat. Uniwersalnym wyborem dla wszystkich zwolenników funkcjonalnych rozwiązań będzie trwała tapeta – włókno szklane sprawdzi się w tym wypadku najlepiej. Wykonanego z niego okleiny dostępne są obecnie zarówno w gładkim, jak i wzorzystym wariancie. Sprawia to, że doskonale nadają się one i do pomieszczeń klasycznych i do tych bardziej nowoczesnych. Dzięki szklanym włóknom tapety są wyjątkowo wytrzymałe, a ich żywotność sięga nawet trzydziestu lat. Wykazują wysoki stopień odporności na wszelkie możliwe czynniki zewnętrzne.

tapeta Ponadto tego typu tapety doskonale przepuszczają powietrze, więc są wyjątkowo higieniczne. Stanowią najlepszy wybór dla osób cierpiących z powodu alergii i chorób układu oddechowego, ponieważ nie gromadzą kurzu i roztoczy. Są też odporne na osadzanie się grzybów, drobnoustrojów oraz pleśni. Ich wysoka uniwersalność sprawia, że nadają się do pokrycia ścian zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i obiektach użytku publicznego. Są częstym materiałem wykończeniowym ścian szpitali, biur, urzędów, przedszkoli, szkół oraz pokojów hotelowych. Posiadają one także inne cenne właściwości, które docenią lokatorzy. Przede wszystkim tapety z włókna szklanego skutecznie tłumią dźwięki i wyciszają mieszkanie, a także doskonale izolują je termicznie, chłodząc w upalne, a ogrzewając w mroźne dni. Wspierają także konstrukcję ścian, przykrywając wszelkie pęknięcia i uszkodzenia w strukturze ściany. Dzięki temu, że są wykonane z produktu naturalnego są też rozwiązaniem zdrowym i ekologicznym.

Nadają się praktycznie do wszystkich typów pomieszczeń, nawet do kuchni, ponieważ nie uwalniają szkodliwych substancji pod wpływem nagrzewania się materiału. Są także plamoodporne i grzybobójcze, dzięki czemu sprawdzą się także w łazienkach. Zapewniają schludny i estetyczny wygląd całemu mieszkaniu oraz poprawiają akustykę pomieszczeń.

Dodaj komentarz