You are currently viewing Czy zakup zbiorników dwupłaszczowych się opłaca?

Czy zakup zbiorników dwupłaszczowych się opłaca?

W obecnym czasie coraz większa liczba gospodarstw rolnych, domowych jak i firm korzysta z dedykowanych zbiorników do przechowywania paliwa. Szczególnie popularnym ich rodzajem są te dwupłaszczowe, zdobywające obecnie największe grono zadowolonych użytkowników. Co więcej, w większości przypadków ich zakup będzie w pełni opłacalny. Zazwyczaj określa się opłacalność zakupu takiego właśnie zbiornika już przy posiadanych 30 hektarach ziemi.

Zbiorniki dwupłaszczyznowe i ich cena

zbiornik na paliwoOczywiście, zbiorniki takie mogą być dobierane pod kątem ich pojemności do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Zdecydowanie najbardziej popularne są obecnie te o pojemności od 1,5 tys do 10 tys litrów. Ten o najmniejszej pojemności sprawdzi się doskonale nawet w przypadku pól uprawnych o bardzo małej powierzchni. Już w niedługim czasie od momentu zakupu inwestycja w taki zbiornik może zostać w pełni zwrócona. Wynika to przede wszystkim ze znacznie niższej obecnie ceny paliwa nabywanego hurtowo. Wynosi ona szacunkowo około 20 groszy za litr. Oczywiście, końcowa cena zakupionego hurtowo paliwa zależna może być od wielu czynników, takich jak odległość dostawy czy też zakupionej jednorazowo ilości cieczy.

zbiornik na paliwoMimo tego, przy typowej ilości zakupionego hurtowo paliwa i przy wykorzystywaniu zbiorników dwupłaszczowych roczne oszczędności dochodzić mogą nawet do 1 tysiąca złotych. Jeżeli chodzi o zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo cena, która jest bardzo przystępna, jest jedynie jedną z wielu ich zalet. Kolejną jest fakt, że wykorzystywanie ich pozwala na zachowanie znacznie większego bezpieczeństwa. Stosowanie niższej jakości zbiorników na paliwo może znacznie zwiększać prawdopodobieństwo wybuchu czy też zapłonu. Dobrej jakości tworzywo sztuczne wykorzystane do stworzenia zbiorników dwupłaszczowych oraz sama ich konstrukcja sprawiają jednak, że prawdopodobieństwo wystąpienia takich niebezpiecznych sytuacji ograniczone będzie do minimum. Zbiorniki dwupłaszczowe najbardziej chronią także przed występowaniem wycieków paliwa.

W obecnym czasie tym zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rodzajem zbiorników do przechowywania paliwa są te typu dwupłaszczowego. Wynika to z całego szeregu zróżnicowanych zalet, z których zwiększona opłacalność nie jest wcale tą najważniejszą. Wykorzystywanie opisywanych rodzajów zbiorników w praktyce pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa, co jest bardzo ważne w przypadku przechowywania większych ilości paliwa. Zbiorniki dwupłaszczowe mogą być również z powodzeniem wykorzystywane na otwartej przestrzeni.

Dodaj komentarz