Czy oświetlenie kabiny lakierniczej jest ważne?

Decydując się na montaż kabiny lakierniczej w swoim warsztacie, wielu użytkowników, nie zwraca uwagi na konieczność jej odpowiedniego oświetlenia. Jest to spory błąd gdyż to właśnie ono decydować można o dokładności wykonywanych w niej pracach. Warto nie ograniczać się w takiej sytuacji jedynie do oświetlenia montowanego na górze kabiny, które w wielu sytuacjach okazać się może niewystarczające.

Oświetlenie w kabinie lakierniczej

Oczywiście, nad wyborem odpowiedniego rodzaju oświetlenie do kabiny, warto zastanowić się jeszcze przed jej montażem. Bardzo często okazuje się, że to górne okazuje się niewystarczające podczas pracy, natomiast na jego rozbudowę jest już za późno w przypadku zamontowania kabiny. Jeżeli chodzi o te podstawowe oświetlenie typu górnego, kluczowe okazuje się być wybranie jego rodzaju, jak też i miejsca montażu zastosowanych lamp. I tak, obecnie w takiej sytuacji, zaleca się zastosowanie przede wszystkim lamp neonowych, które spotkać można w wielu dobrej jakości kabinach. Te wytrzymałe komory lakiernicze, z pewnością powinny mieć taki rodzaj oświetlenie zamontowane nie bezpośrednio na suficie kabiny, ale raczej w miejscu pomiędzy sufitem, a ścianami danej kabiny. W przypadku zastosowania oświetlenia zamontowanego bezpośrednio na suficie, może ono nie zagwarantować odpowiedniej ilości światła na lakierowany pojazd. Co najmniej równie ważne okazuje się być jednak zastosowanie odpowiedniego rodzaju oświetlenia typu dolnego.

W tym przypadku, powinno być one realizowane za pomocą systemu nowoczesnych lamp, w przypadku których równie najważniejszy jest sposób ich montażu. Muszą być one zamontowane równolegle lub ewentualnie prostopadle do podłoża danej kabiny. Taki sposób montażu, pozwala z jednej strony na ograniczenie do minimum cienia lakiernika, który pada na pojazd, ale także pozwala to na ograniczenie ewentualnego odblasku lamp na lakierowanym pojeździe. Jak więc widać, znaczenie zastosowanego oświetlenia w przypadku każdej kabiny lakierniczej okazuje się mieć znaczenie szczególne. Kabiny lakiernicze, aby mogły odpowiednio wydajnie spełniać swoje funkcje, powinny być odpowiednio zaprojektowane. Z pewnością, bardzo ważne jest, aby zadbać w ich przypadku o zastosowanie odpowiedniego rodzaju oświetlenia. Z pewnością, będzie się to przekładało na możliwość zachowania odpowiedniej dokładności w trakcie lakierowania pojazdów. Oprócz podstawowego oświetlenia, montowanego w górnej części kabiny, nie powinno się nigdy zapominać o oświetleniu znajdującym się w jej dolnej części, pozwalającym na dokładne oświetlenie lakierowanego pojazdu.

Więcej znajdą Państwo na www.cameoline.pl – zapraszamy!

Dodaj komentarz